Piec konwekcyjno parowy

Tutaj poruszamy tematy które nie podlegają tematycznie pod poniższe fora.

Piec konwekcyjno parowy

Postprzez adi1974 » 2011-05-27 10:08

Witam,
Stanąłem przed koniecznością zakupu pieca konwekcyjno parowego. Będę go używał do przygotowanie ok 120 takich samych posiłków dziennie.
Proszę o radę, jaki piec kupić. Oglądałem piece Convotherm i Rational i jestem pod dużym wrażeniem. Ale obejrzałem również Unoxa i znacznie tańszego Hendi. Poza niuansami specjalnie nie odstaja od swoich droższych odpowiedników.
Piec Hendi robi dokładnie to samo i w podobnym czasie jak Rational.
Proszę o opinie uzasadniające ponad dukrotną różnicę w cenie (nie mam na myśli wartości marki). Proszę też o opinie dotyczące eksploatacji użytkowników w/w piecy, ich awaryjności, możliwości itp.

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
adi1974

Re: Piec konwekcyjno parowy

Postprzez Chef Andrew » 2011-05-30 18:59

Witka,

Jak nikt nie chce się wypowiedzieć, to ja pozwolę sobie na subiektywną wypowiedź.
Rational to najwyższa klasa tego typu urządzeń. Jeśli ma system SCC to właśnie ten element wpływa na cenę.
Wiele zainstalowanych programów pozwala na obróbkę bez pełnej znajomości zasad tejże właśnie obróbki.Są też piece bez SCC.
Nie pracowałem na Convothermie, ale chyba też mają jakieś udogodnienia w postaci "automatycznego pilota".
Rational to bardzo ekskluzywny piec. Inne też są dobre, ale to taka różnica jak miedzy Porshe , powiedzmy
Toyotą i resztą aut użytkowych. Wszystkie w sumie wygodne, eleganckie, ale różnica jest.
Myślę jednak, że przy produkcji 120 porcji tego samego dania, nie potrzebujesz Porshe. Wystarczy coś taniego.
Co do usterek to nie mam takich informacji, ale wiem na pewno, że Rational psuje się rzadko (pracowałem na pojedynczej elektrycznej szóstce i dziesiątce).
Sądzę, że Convotherm też nie jest usterkowy. Unox ma trochę problemów a to z zamykaniem, a to z uszczelką. Hendi to tylko marka. Oni nie robią tych pieców, więc trzeba by poczytać skąd one są. Ja jednak nie ufam do końca tym produktom. Chociaż wiem, że część ich jest bardzo dobrych producentów, a tylko znaczek Hendi mają. Myślę, że piec Hendi nie robi tego samego co Rational, ale jak już mówiłem w tym przypadku nie potrzebujesz tego drugiego.
Podsumowując Rational to sprawdzona marka, nieusterkowa, pewna i niezawodna. Myślę, że Conver też. Reszta jest tania. Wybór należy do ciebie. Pozdrówki.
Pracownia Sztuki Kulinarnej : doradztwo, szkolenia, pokazy, carving .www.fruitcarving.pl
Chef Andrew
Stały klient

Postprzez adi1974 » 2011-06-01 13:31

Dzięki za odpowiedź.
Właśnie skłaniam się do kupna tańszego pieca. myślę, że w specyfice mojej pracy będzie wystarczający.
Pozdrawiam.
adi1974

Postprzez Tomilondyn » 2011-06-18 18:02

Witam

cale zycie pracuje na rational-ach i na 100% to klasa sama w sobie , oprocz tego pracowalem na Hobart-cie to akurat bardzo zla firma , nie dosc ze serwis beznadziejny to jeszce drogi.
co do Unoxa to mialem okazje z nim pracowac okolo roku z powodzeniem , tylko ze byl on nowy wiec nie wypowiem sie co do awaryjnosci.
ale duzy komentarz moge wystawic Rational , nie mam z nimi nigdy problemow 6 miesiecy temu kupilem trzy elektryczne 20-tki na 60 talerzy kazdy. poprzedni pracowalem w hotelu gdzie mialem 4 20-tki na 100 talerzy kazdy i jeden na 10 polek , serwis rewelacja opcje gotowania itd swietne , tylko jak przedmowca dla ciebie raczej piec za drogi i nie wykorzystasz jego przebojowosci , kup tanszy upewnij sie kto daje lepszy serwis gwarancyjny i to zainwestuj.
Polskie stowarzyszenie kucharzy na wyspach

http://pasjagotowania.pl.tl
Tomilondyn
Stały klient

Postprzez espace33 » 2011-06-25 11:45

Witam. Stalem sie posiadaczem pieca konwekcyjno parowego Lainox me/ 106l i nie za bardzo potrafie sie nim poslugiwac. Czy moglby mi ktos udzielic jakiegos wsparcia typu opis, instrukcja. Z gory dziekuje. Pozdrawiam Piotrek
espace33

Postprzez Chef Andrew » 2011-06-26 19:59

Siemka,

Znalazłem coś po angielsku.

http://www.party-events.kesselrental.co ... 277-NL.pdf

Sorki, ale nie mam czasu tłumaczyć. Mam nadzieję, że się przyda. Pozdrówki
Pracownia Sztuki Kulinarnej : doradztwo, szkolenia, pokazy, carving .www.fruitcarving.pl
Chef Andrew
Stały klient

Postprzez Sklep|Gastromix|pl » 2011-07-27 14:27

espace33 napisał(a):Witam. Stalem sie posiadaczem pieca konwekcyjno parowego Lainox me/ 106l i nie za bardzo potrafie sie nim poslugiwac. Czy moglby mi ktos udzielic jakiegos wsparcia typu opis, instrukcja. Z gory dziekuje. Pozdrawiam Piotrek

No i tu wychodzi to, że kupując piec typu Rational czy Retigo możesz liczyć na szkolenie, a książkę kucharską dostajesz wraz z piecem.
Gastromix.pl - kliknij, wybierz coś dla siebie, gromadź punkty i ciesz się z nagród.
Sklep|Gastromix|pl

Powrót do Dyskusje ogólne