< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Mimo zakazu ruszyła Akcja #otwieraMY!

Wydarzyło się2021-01-18

Przedsiębiorcy otwierają swoje lokale, mimo wprowadzonego zakazu!

Kiedy nastąpi otwarcie restauracji i odmrożeniem gospodarki w 2021?
To pytanie ciągle zostaje bez odpowiedzi, a data zniesienia obostrzeń sukcesywnie jest przesuwana. To spowodowało, że u wielu przedsiębiorców narosła frustracja  i zniechęcenie. Postanowili się zbuntować i mimo zakazu otworzyć swoje lokale, by móc ratować swoje miejsca pracy i zdobyć fundusze na dalsze funkcjonowanie, w ramach protestu ruszyła w Polsce Akcja  #otwieraMY, która zyskuje na popularności ! 

Rząd straszy karami i zablokowaniem wpływów z funduszy, jednak większość z przedsiębiorców i tak nie może skorzystać z tarcz pomocowych, ponieważ nie mają odpowiedniego PKD lub otworzyli lokal w 2020 roku. 
 
 
Jedną z form akcji #otwieraMY jest #Góralskieveto. Od dziś właściciele lokali gastronomicznych z całej Polski postanowili rozpocząć strajk i planują otwarcie restauracji mimo zakazu. Na wzór restauracji m.in. z Cieszyna "U Trzech Braci".
Tarcze antykryzysowe to za mało. Od wielu miesięcy restauratorzy nie są w stanie opłacić rachunków i zarobić na utrzymanie własnego biznesu dlatego zdecydowali się na otwarcie restauracji 2021. Taka postawa może uchronić ich przed bankructwem. Szansą na dodatkowe środki finansowe jest także pozew zbiorowy za lockdown, który składa coraz więcej firm. Początek nowego roku, ferie zimowe i karnawał zawsze przynosiły duże zyski dla barów, kawiarni oraz branży hotelarskiej. W 2021 roku zima wygląda inaczej, a większość z nas ferie spędza w domu.
 
Zobowiązania finansowe, opłata za wynajem lokali, rachunki czy utrzymanie pracowników zmuszają przedsiębiorców do rozpoczęcia akcji #otwieraMY restauracje. Radykalne kroki i dynamiczna sytuacja związana z koronawirusem powodują chaos prawny. Restrykcje zostały wprowadzone, jednak restauratorzy powołują się na konstytucję i zapraszają w swoje progi klientów. Sytuacja jest trudna także dla górali, którzy co roku zarabiali na sezonie narciarskim. W 2021 roku stoki zostały zamknięte i została im jedynie pomoc dla gmin górskich.
 
 
Jak do tej pory obchodzono zakaz? Wiele miejsc decydowało się na organizację warsztatów kulinarnych, spotkań partyjnych, akademii gotowania czy zawodów w jedzeniu i obsługiwało klientów, zachowując obowiązujące zasady bezpieczeństwa, jednak to nie zaspokoiło ich podstawowych potrzeb, potrzebne są bardziej radykalne środki. 
 
Aby wspomóc przedsiębiorców i wziąć udział w akcji #otwieraMY, można skorzystać z  tworzącej się mapy, w której zaznaczone będą lokale biorące udział w proteście lub te które zamierzają otwierają się w najbliższych dniach, jest dostępna na stronie: https://newsmap.pl/biznes/.
 
Czy Akcja przyniesie spodziewany skutek, dowiemy się w najbliższej przyszłości!
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS