< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Mimo zakazu Restauracja "U Trzech Braci" w Cieszynie została otwarta !

Wydarzyło się2021-01-11

Interwencja policji i sanepidu!

Popularna w Cieszynie restauracja "U Trzech Braci" mimo zakazu została otwarta w dniu 08 stycznia!


Właścicielom, którzy postanowili sprzeciwić się obostrzeniom wprowadzonym przez rząd, kibicowali mieszkańcy i sympatycy tego miejsca. 

 - Ten kraj to jedna wielka niepewność. O kolejnych rygorach dowiadujemy się z konferencji prasowych albo wywiadów w Radiu RMF RM, od momentu jesiennego zamknięcia nasza branża nie dostała realnego wsparcia. Tymczasem do końca stycznia musimy np. zapłacić koncesję za sprzedaż alkoholu na cały rok, to kilka tysięcy złotych - powiedział Tomasz Kwiek, współwłaściciel lokalu

Miejsca przy stolikach szybko się zapełniły, jednak ktoś z mieszkańców powiadomił policję i sanepid, na właścicieli posypały się mandaty.


Udało m się jednak zabezpieczyć konta bankowe, by organy państwowe nie mogły ich zająć. Na portalu zrzutka.pl  - zbierane są środki finansowe na pokrycie ewentualnych kar. 

W obronie restauratorów stanął również poseł lewicy Przemysław Koperski, który zażądał wyjaśnień od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, 

Restauratorzy powołują się również na wyrok sądowy wydany w Opolu, który uniewinnił od zarzutów fryzjera, którego zakład był otwarty w czasie pierwszego lockdown'u, ponieważ nie można zakazać prowadzenia działalności wydając samo rozporządzenie ! 

Sprawa restauratorów nie jest jednoznaczna, będziemy czekać na jej dalszy rozwój !

zdjęcie: Twiteer Przemysław Koperski #Lewica

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS