< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Cyfrowa żółta karta szczepień - przepustką wejścia do miejsc publicznych !

Kalejdoskop2021-01-07

Czy kod QR - stanie się obowiązujący ?

Światowe organizacje związane z turystyką, chcą wprowadzić  "cyfrową żółtą kartę” - szczepień, każda osoba, która zapisze się do aplikacji uzyska wirtualny dokument, stanowiący dowód szczepienia i umożliwiający korzystanie z miejsc publicznych !
 
 
Istnieje kilka firm technologicznych, które opracowały aplikacje mobilne dla osób fizycznych do przesyłania swoich informacji zdrowotnych, które obejmowały takie rzeczy, jak wyniki testów na COVID-19 i historię szczepień. Informacje zostaną wykorzystane do oceny uprawnień do wstępu do miejsc publicznych, w tym sal koncertowych, stadionów, kin, hoteli, basenów, biur w różnych państwach i miastach.
 
 
 
Aplikacja CommonPass to wspólny projekt organizacji non-profit z Genewy The `` Commons Project '' i Światowego Forum Ekonomicznego, który umożliwia użytkownikom przesyłanie osobistych danych medycznych, takich jak wyniki testów na COVID-19, a także dowody szczepień ze szpitali i świadczeniodawcy. Następnie generuje świadectwo zdrowia w postaci kodu QR, który można pokazać władzom bez ujawniania poufnych informacji.
 
 
 
Oprócz ogólnych zaostrzonych praktyk w branży turystycznej, w tym kontroli temperatury przy wejściu i tuneli ze środkami dezynfekującymi, do listy można dodać `` cyfrową żółtą kartę '' - oficjalnie wydany dokument, który może służyć jako dowód szczepienia. tych nowych praktyk.
 
 
 
Zgodnie z tym  artykułem CNN istnieją zmienne, takie jak miejsce wprowadzenia i pochodzenie szczepionek, które należy uwzględnić w dokumencie. Na przykład chiński państwowy gigant farmaceutyczny Sinopharm ma 86% skuteczność przeciwko COVID-19 , a szczepionki produkowane przez firmy Pfizer i Moderna mają skuteczność około 95% . Wydawałoby się, że diabeł tkwi w szczegółach i dopóki nie będziemy pewni, że szczepionki mogą zbudować odporność i powstrzymać przenoszenie wszystkich szczepów COVID-19, posiadanie paszportu szczepionki, zgodnie z opisem, może nie być tak skuteczne, jak się spodziewano. Posiadanie dowodu szczepienia nie oznaczałoby, że szansa na przeniesienie została wyeliminowana.
 
Testowanie i posiadanie paszportu szczepionki może nie powstrzymać istnienia wirusa, ale stanowi jedną z bezpiecznych form podróżowania po świecie !
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS