< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Wsparcie samorządu województwa kujawsko-pomorskiego dla branży gastronomicznej

Wydarzyło się2020-11-27
Marszałek Piotr Całbecki ogłosił dziś (25 listopada) zakres i zasady wsparcia samorządu województwa dla branży gastronomicznej i branży fitness. Placówki gastronomiczne oraz ośrodki budowania formy i poprawy kondycji fizycznej będą się mogły ubiegać o granty na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy oraz pożyczki udzielane na weksel in blanco. Przygotowujemy też kampanię promującą kupowanie jedzenia na wynos.
 
 
- Nie możemy dać upaść tym branżom. Pomoc samorządu województwa to realny wyraz naszej solidarności z pracującymi w nich ludźmi – mówił gospodarz naszego województwa podczas dzisiejszej konferencji prasowej łącząc się z dziennikarzami online.
 
 
Granty obrotowe na utrzymanie miejsc pracy to zapowiadane wcześniej dofinansowanie etatów w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie na pracownika. Firma, która w związku z obostrzeniami antyepidemicznymi musiała zamknąć lokal czy klub, będzie mogła otrzymać od 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie lub przywrócenie jednego lub dwóch stanowisk w pracy. Środki zostaną wypłacone w jednej transzy. Nabór wniosków zostanie oficjalnie ogłoszony 30 listopada. Wnioski, w formie elektronicznej, maksymalnie uproszczone, będzie można składać od 1 do 7 grudnia, umowy będą podpisywane w pięciu lokalizacjach (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław). Wypłaty przewidujemy jeszcze w grudniu.
 
 
 
Na potrzeby obsługi grantów uruchamiamy dedykowany adres e-mailowy i podstronę na www.kujawsko-pomorskie.pl
 
 
 
·         adres: gastrofit@kujawsko-pomorskie.pl     
 
·         podstrona: www.kujawsko-pomorskie.pl/gastrofit
 
 
Lista rankingowa zostanie sporządzona wyłącznie w oparciu o punktację, kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia. Jako główne kryteria premiujące przyjmujemy spadek obrotów (dochodów) wyższy niż 50 proc. oraz nieobjęcie przedsiębiorstwa wsparciem rządowym w ramach tarczy 6.0 ze względu na krótkie funkcjonowanie na rynku.
 
 
 
Drugie proponowane narzędzie, które uruchomiliśmy już wcześniej z myślą o wszystkich małych firmach, to pożyczki płynnościowe. Z prac zespołu pod kierownictwem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, który pracuje nad rozwiązaniami ratunkowymi dla gastronomii i branży fitness, wynika jednak, że większość tego typu przedsiębiorstw nie może z nich skorzystać. Dlatego wprowadzamy dla nich pożyczki, których zabezpieczeniem jest jedynie weksel in blanco.
 
·         Wszystkie informacja na stronie Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego (https://kpfp.org.pl/ )
 
 
Urząd Marszałkowski przygotowuje szeroką kampanię promującą kupowanie jedzenia na wynos w lokalnych restauracjach i jadłodajniach. Wkrótce poinformujemy o szczegółach.
 
 
 
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
zdjęcia Mikołaj Kuras dla UMWKP
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS