< WRÓĆ DO Niebawem

7 edycję NOE Festiwalu, święto wina w Katowicach w 2020

Niebawem2020-06-23

Zapraszamy 02.08 !

 
To pytanie często było zadawane organizatorom NOE Festiwalu. Wiele imprez, targów, festynów czy festiwali zostało odwołanych. Stawiając czoła wielu trudnościom i przeciwnościom losu, zdecydowaliśmy się na organizację NOE Festiwalu w wakacje, 2 sierpnia, w MCK Katowice.
 
- Tradycyjny termin – zaraz po Wielkanocy, nie mógł dojść do skutku, zbiegło się to z początkiem ogłoszonej właśnie pandemii – wyjaśnia Marian Jeżewski – prezes Stowarzyszenia ENOKULTURA, organizatora imprezy. – Mieliśmy do wyboru dwa warianty: 7 NOE Festiwal odwołać w tym roku i przenieść na rok przyszły, lub przesunąć termin na czas „bezpieczniejszy”. Po burzliwej i niełatwej naradzie doszliśmy do wniosku, że wybieramy opcję drugą. Czy to była dobra decyzja? – myślimy, że tak.
 
Nasz festiwal ma szansę być jakimś urozmaiceniem podczas letniej kanikuły dla wielu osób, które zostają na miejscu. Przymusowy areszt domowy nie służy naszej psychice, jesteśmy stęsknieni za towarzystwem i kontaktem z innymi ludźmi, za wspólną rozrywką. Już samo spotkanie z winem jest czymś rozluźniającym i odstresowującym. Oczywiście będą zachowane wymagane przepisami standardy bezpieczeństwa – dodatkowo, zwiększyliśmy powierzchnię wystawienniczą, by zyskać większą przestrzeń dla naszych gości i wystawców.
 
Im bliżej 7 NOE Festiwalu, tym zainteresowanie nim jest większe, zgłaszają się nowi wystawcy, bo uważają, że warto, że to naprawdę świetne wydarzenie, dla promocji siebie, swojej marki, oferty – a także w ogóle dla promocji kultury wina w kraju. NOE Festiwal ma przecież misję edukowania i szerzenia kultury wina. Świadomy klient, to stały klient, to podstawa obrotu każdego przedsiębiorstwa. A z promocją wina nawet w „normalnych czasach” nie jest prosto, ustawodawca bardzo ją ograniczył.
 
- Nowością na 7 NOE będzie „godzina dla branży”. Chociaż impreza skierowana jest do bezpośredniego klienta, to siłą rzeczy branża winiarska i HoReCa spotykają się tutaj. Postanowiliśmy, że godzina przed oficjalnym otwarciem będzie wyłącznie dla kontaktów biznesowych branży, by warunki były bardziej komfortowe - podkreśla Marian Jeżewski.
 
Serdecznie zapraszamy na 7 edycję NOE Festiwalu, święto wina w Katowicach w 2020 odbędzie się. Do zobaczenia!
 
foto: ©Kevin Majchrzak, 6 NOE Festiwal, 2019
 
 
 
Zainteresowani wystawcy – na tegoroczny NOE można się jeszcze zgłaszać – kontakt: office@noefestiwal.pl
 
Plan imprezy:
 
10:00-11:00 - godzina dla branży
 
11:00 - otwarcie NOE Festiwalu
 
13:00-17:20 prelekcje wg planu
 
13:00 – Andrzej Woźnikowski
 
15:00 – Przemysław Błaszczyk
 
17:00 – Adam Bauer
 
19:00 zakończenie NOE Festiwalu
 
Nasi prelegenci:
 
1. Andrzej Woźnikowski - politolog, dziennikarz, biznesmen. Od kilkudziesięciu lat zajmuje się handlem winami. Organizuje i prowadzi szkolenia, prezentacje, degustacje win, brandy, whisky i innych alkoholi. Miłośnik enoturystyki i dobrej kuchni. Propaguje kulturę picia wina.
 
Temat prelekcji:
 
Wino i co dalej?
 
2. Przemysław Błaszczyk - właściciel i szef kuchni (zamkniętego po 9 latach) chorzowskiego Mañana bistro & wine bar, za które jako pierwszy na Śląsku otrzymał rekomendację Slow Food Polska i tytuł króla gęsiny w 2013 roku podczas akcji, gęsina na świętego Marcina. W żółtym przewodniku „Gault & Millau” Mañana otrzymała dwie czapki, a Przemek tytuł “szefa jutra” w południowej Polsce. Jego zamiłowanie do wina zostało dostrzeżone przez jury Magazynu Wino, które przyznało w 2017 roku tytuł Grand Prix dla najlepszego winebaru.
 
Finalista drugiej edycji programu Top Chef Polska, podczas którego wygrał również staż w hiszpańskiej restauracji Arzak, posiadającej trzy gwiazdki Michelin. Przemek
 
jest też patronem kuchni w Cooler Club & Food w Katowicach oraz dobrym duchem sezo’novo, które współtworzy z dwójką przyjaciół.
 
Temat prelekcji:
 
Romans szefa kuchni z kieliszkiem wina, a jego istota w funkcjonowaniu restauracji.
 
3. Adam Bauer - Zawodowo jest związany z importerem win ekologicznych Vivolovin. Doradza klientom w doborze win do karty, prowadzi degustacje, szkolenia oraz warsztaty winiarskie. Jego przygoda z winem rozpoczęła się w 2010 roku. Wówczas poznał wspaniałe osoby, które zaszczepiły w nim winnego bakcyla. W 2017 roku swoją wiedzą zaczął dzielić się w trakcie organizowanych przez siebie warsztatów. Pomysł ten został bardzo pozytywnie przyjęty w Gliwicach i postanowił, że w tym kierunku chce dalej rozwijać się – tak powstał projekt “Wino Warsztat”. Chcąc usystematyzować i poszerzyć swoją wiedzę ukończył z wyróżnieniem kursy WSET na poziomie 2 w Szkole Sommelierów w Krakowie oraz poziom 3 w Polish Wine Academy w Warszawie.
 
Temat prelekcji:
 
Wina ekologiczne – chwilowa moda, chwyt marketingowy czy przyszłość winiarstwa?
 
UWAGA NOWOŚĆ!
 
NOE Festiwal Godzina dla branży:
 
Z przyjemnością potwierdzamy tegoroczną nowość: godzinę dla branży.
 
Godzina przed oficjalnym otwarciem Festiwalu, tj. od 10:00 do 11:00, będzie godziną zamkniętą dla gości indywidualnych, a przeznaczoną wyłącznie dla branży winiarskiej oraz HoReCa. Stwarzamy naszym Wystawcom bardziej komfortowe warunki do prowadzenia rozmów biznesowych. To dobra okazja do nawiązania kontaktów dla restauracji, hoteli, szefów kuchni, sommelierów, sklepów winiarskich itp. i nawiązywania kontaktów handlowych.
 
Zachęcamy, by wykorzystać tę możliwość!
 
Wymogi sanitarne:
 
W tym roku, ze względu na wymogi sanitarne organizatorzy zaprosili mniejszą liczbę wystawców. Uczestnicy będą wpuszczani na degustacje w ograniczonej liczbie. Równocześnie zapewniamy odwiedzającym i wystawcom większą salę - będzie to przestronny hol, który właściciel budynku zobowiązał się regularnie wietrzyć. Dodatkowo zapewniamy osobną salę na prelekcje, tak by słuchacze byli w bezpiecznych odległościach od siebie.
 
Z uwagi na obostrzenia związane z Covid-19 prosimy by wystawcy i uczestnicy byli zaopatrzeni w rękawiczki i maseczki.
 
Dla zapominalskich - zapewnimy możliwość kupienia maseczki na miejscu przy kasie.
 
Na terenie Festiwalu obowiązuje dezynfekcja rąk. Dezynfekowane będą również stoliki wystawców. Zachowane będą dystanse 2-metrów między słuchaczami prelekcji, a także między wystawcami na sali wystawowej.
 
Bilety: Można nabyć wcześniej na eBilet: https://www.ebilet.pl/biznes/targi/festiwal-wina
 
W razie gdyby organizatorzy musieli z przyczyn niezależnych ograniczyć liczbę miejsc, osoby, które kupiły bilet wcześniej, mają pierwszeństwo do wejścia na teren MCK i udział w festiwalu.
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Niebawem
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS