< WRÓĆ DO Nowości produktowe

SMARTCAP – to be superior !

Nowości produktowe2020-08-11
Sufity wentylacyjne Komat z systemem odzysku energii
 
 
 
 
Firma Komat jest producentem między innymi szerokiej gamy okapów gastronomicznych. Teraz oprócz pozycji katalogowych czy stanowisk mobilnych z systemem wentylacji, Komat zaproponował sufity wentylacyjne z rekuperacją, które zapewnią w kuchni nie tylko doskonale oczyszczone powietrze, ale również dużą oszczędność energii. 
 
Sufity SMARTCAP to kompleksowo działające okapy wentylacyjne i klimatyzujące, które idealnie oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń i zapachów. Układ działa w systemie zamkniętym, więc jest to doskonałe rozwiązanie dla obiektów, które borykają się z wykonaniem instalacji wentylacyjnej lub z zapachami. Okapy można również podłączyć do centralnego układu wentylacyjnego.
 
Instalacja systemu polega na zabudowie przestrzeni sufitowej specjalnymi panelami wykonywanymi ze stali nierdzewnej. Panele te mogą być malowane proszkowo na dowolny kolor, dzięki czemu można idealnie dopasować je do wystroju lokalu.
 
 
Układ panelowy pozwala na dowolną konfigurację systemu wentylacji w zależności od ustawienia urządzeń w kuchni. W sytuacji zakupu dodatkowych urządzeń można zmienić konfigurację paneli, by powietrze w kuchni było optymalnie oczyszczone. 
 
Pierwsza strefa oczyszczenia to strefa oczyszczania wstępnego, gdzie zanieczyszczone tłuszczem i zapachami powietrze zostaje oczyszczone z największych cząstek tłuszczu. Strefa ta składa się z trzech filtrów:

1) kombifiltr, czyli zestaw filtrów labiryntowego i siatkowego,
2) filtr flizelinowy
3) lampa plazmowa.
 
 
Następnie powietrze przechodzi do strefy oczyszczania dokładnego. Powietrze przechodząc przez filtr flizelinowy zostaje oczyszczone z pozostałych cząstek tłuszczu, by następnie przejść przez wymiennik ciepła, w którym następuje schłodzenie powietrza i kondensacja znajdującej się w nim pary wodnej. Powietrze przechodząc kolejno przez filtry: jonowy, węglowy i filtry elektrostatyczne zostaje oczyszczone w 100% z tłuszczów, w 99,7% z zapachów, a także bakterii, pleśni i grzybów.
 
Ostatnim etapem jest doprowadzenie powietrza do odpowiedniej temperatury. Powietrze czyste i o właściwej temperaturze trafia ponownie do pomieszczenia, dzięki czemu utrzymana zostaje założona temperatura bez strat energii.
Opatentowany system SMARTCAP klimatyzuje pomieszczenia kuchni dając komfort pracy, a dzięki odzyskowi ciepła pozwala na znaczną redukcję kosztów energii. Odzyskane ciepło można wykorzystać do podgrzewania wody użytkowej i ogrzewania sali restauracyjnej oraz pokoi hotelowych. Odzyskaną energię możemy wykorzystać do chłodzenia stołów chłodniczych, komór i innych urządzeń chłodniczych i mroźniczych. Co więcej zredukowana zostaje ilość gazów chłodniczych, a wydatek CO2 zostaje maksymalnie ograniczony. System chłodzący oparty na energii odzyskanej z sytemu wentylacyjnego działa na glikolu eliminując w znacznym stopniu inne szkodliwe czynniki chłodnicze.
 

 
Automatycznie działający system utrzymuje także zadany poziom temperatury w kuchni. W sytuacji, gdy temperatura powietrza wyciąganego podniesie się o 0,3oC w stosunku do temperatury pomieszczenia okap załączy system chłodzenia wykorzystując energię skumulowaną z wytwarzanego na kuchni ciepła. Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie warunki pracy w kuchni.
 
 
Komat Mieczysław Kozłowski
Romanowo Dolne 105
64-704 Romanowo Dolne
Wielkopolskie, Polska
 
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Nowości produktowe
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS