< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Miasto Wiedeń rozdaje 40 milionów euro w postaci kuponów gastronomicznych

Wydarzyło się2020-05-25

Mieszkańcy Wiednia otrzymają kupony 

Wiedeń wymyślił nowatorski sposób na zwiększenie sektora hotelarsko-gastronomicznego po zablokowaniu gospodarki przez koronawirus, wydając 40 milionów euro na kupony gastronomiczne.
 
Austria w znacznie mniejszym stopniu ucierpiała na skutek koronawirusa niż sąsiednie Włochy. Stolica zadziałała szybko i zdecydowanie, aby powstrzymać rozprzestrzenianie covid-19 zablokowano kraj w dniu 16 marca, zaledwie kilka dni po Włoszech.
 
 
W miarę szybkiego opanowania wzrostu liczby infekcji i ofiar śmiertelnych kraj zaczął dość szybko znosić ograniczenia w stosunku do innych narodów europejskich. Sektor hotelarski nie był jednak odporny na skutki blokady.
A teraz, gdy małe firmy w kraju dążą do powrotu do normalności, rząd opracował interesujący sposób na zwiększenie zainteresowania ponownym jedzeniem na mieście.
 
Aby przyspieszyć nowy początek w kawiarniach, pubach i restauracjach, miasto Wiedeń przeznacza 950 000 wiedeńskich kuponów gastronomicznych o wartości 25 lub 50 euro (w zależności od wielkości gospodarstwa domowego). Burmistrz Michael Ludwig (z Socjaldemokratycznej Partii Austrii ) oświadczył w środę: „Tak, możemy sobie na to pozwolić!”
 
Kultura kawiarni, pubów i ogródków piwnych jest nieodłączną częścią wiedeńskiego lata, ale ma również znaczenie gospodarcze dla miasta. „Nasza ceniona wiedeńska scena gastronomiczna obejmuje 6500 firm, które z kolei zapewniają około 60 000 miejsc pracy w Wiedniu i generują obrót w wysokości 1,4 miliarda euro” - powiedział Ludwig.
 
 
Inicjatywa ta jest częścią szerszego planu rządu federalnego, który ma pomóc branży hotelarsko-gastronomicznej poprzez obniżenie podatków, takich jak VAT od napojów bezalkoholowych oraz specjalna opłata od wina musującego. Blokada niekorzystnie wpłynęła na sektor, który spotęgował upadek turystyki.
 
Mieszkańcy Wiednia otrzymają kupony pocztą, każde gospodarstwo domowe otrzyma kupon 50 EUR, a osoby samotne o wartości 25 EUR, które kawiarnia lub restauracja mogą następnie wymienić na gotówkę.
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS