< WRÓĆ DO Sylwetki szefów

26 listopada zmarł brytyjski szef kuchni, celebryta -Gary Rhodes

Sylwetki szefów2019-11-27

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci znakomitego szefa kuchni, cudownego człowieka - Gary Rhodes ! 

Gary zmarł we wtorek (26.11) w Dubaju, w obecności żony Jennie. Wiemy, że kilka dni temu kręcił film u naszego przyjaciela, szefa kuchni - Piotra Kamienicznego w Al Maha.
My osobiście poznaliśmy Garego, podczas pobytu w Londynie, w ramach festiwalu kulinarnego "Taste of London". 

Rodzinie, bliskim oraz wszystkim, którzy spotkali na swojej drodze Garego Rhodes, składamy głębokie wyrazy współczucia !

……...………...

Gary Rhodes - urodził się 22 kwietnia 1960 roku w Londyniebył angielskim restauratorem i szefem kuchni występującym w telewizji, znany z zamiłowania do brytyjskiej kuchni. Jego cechą charakterystyczną była słynna "kolczasta fryzura".

Pierwszą pracę w kuchni rozpoczął przez przypadek w Amsterdamie - Hilton Hotel. (Został potrącony przez furgonetkę tranzytową), następnie podróżował po Europie, aż został sous szefem w Reform Club, Pall Mall, następnie przeprowadził się do Knighstbridge, gdzie otrzymał swoją pierwszą gwiazdkę Michelin, było to w Hotelu Capital, pracował tam pod okiem Briana Turnera. 
W 1990 r. Rhodes wrócił z rodziną do Londynu, aby zostać szefem kuchni w restauracji Greenhouse w Mayfair.  Jego menu szybko zyskało sławę ponieważ ożywił klasyczną kuchnię brytyjską, za swoją pracę otrzymał koleją gwiazdkę Michelin.
W 1997 r. otworzył swoją pierwszą restaurację City Rhodes, a w 1997 r. Rhodes podpisał kontrakt ze słynną firmą cateringową Sodexho. Ta współpraca rozwinęła się tak bardzo, że powstały nowe obiekty pod nazwą Rhodes and Co m.in w  Manchesterze, Edynburgu i Crawley. 

Pierwszy raz wystąpił w telewizji w wieku 27 lat, dzięki uprzejmości Glynn Christian poprowadził program - Hot Chefs; a później Rhodes Around Britain i Gary's Perfect Christmas. Przez dwa sezony w 2000 i 2001, Rodos był głównym prowadzącym MasterChef USA na PBS. Następnie wystąpił w New British Classics, promując ponownie klasyczną kuchnię brytyjską, opublikował też książkę o tym samym tytule. Wystąpił również w: Local Food Hero, MasterChef, Hell's Kitchen, Rhodes Across Italy, dzięki temu zyskał popularność na całym świecie !

17 czerwca 2006 r. otrzymał za zasługi order- Officer of the Order of the British Empire

W 2011 roku przeprowadził się do Dubaju. Kierował tam Rhodes Mezzanine w hotelu Grosvenor House, a także Rhodes Twenty10 w Le Royal Meridien Beach Resort. W 2013 roku otworzył swoją pierwszą restaurację w Abu Zabi. 
Pracował do ostatnich swoich dni. 

Był autorem wielu kulinarnych książek m.in: 
New British Classics,
Gary Rhodes - keeping it simple
Gary Rhodes -365/ one year, one book, one simple recipe
Gary Rhodes -Sweet Deam
Gary Rhodes - time to eat
Open RHODES - Around Britain
Gary Rhodes- New classics 

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Sylwetki szefów
© Copyright papaja.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS