< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Polscy szefowie kuchni i cukierni w Bawarii !

Wydarzyło się2019-09-13

Intensywne szkolenie w Eglfing, tam gdzie wszystko się zaczęło!


W zasadzie możemy mówić już o tradycji. Od kilku lat Convotherm producent najlepszych pieców dla profesjonalistów zaprasza do swojej bawarskiej fabryki szefów kuchni z różnych zakątków Europy. To niewątpliwe ciekawe doświadczenie dla zaproszonych, które spotyka się z bardzo pozytywnym odzewem z ich strony.


Tym razem w dniach 9-11 września 2019 znakomici polscy szefowie kuchni i cukiernicy wzięli udział w intensywnym szkoleniowym wyjeździe w Eglfing, miejscu, gdzie wszystko się zaczęło. Szanowni goście poszerzali swoją wiedzę na temat nowych możliwości i rozwiązań jakie proponują urządzenia najnowszej generacji marki Convotherm, a to wszystko pod czujnym okiem Jacka Winiewicza korporacyjnego szefa kuchni Welbilt Polska.

Po ciekawej i wyczerpującej prezentacji odbyły się dwa kulinarne seminaria o tematyce: sous-vide/wsad mieszany/wędzenie oraz pieczenie na parze, pieczenie niskotemperaturowe/ funkcja Bake Pro.


Silna, polska grupa polskich szefów kuchni miała również okazję zwiedzić fabrykę i zobaczyć, jak powstaje najbardziej pożądane w kuchni urządzenie jakim jest piec konwekcyjno- parowy. Kilka słów historii uzmysłowiło zwiedzającym jak wiele się zmieniło i jak daleko poszła technika sprawiając, że codzienna praca szefa kuchni i cukierni stała się dużo przyjemniejsza i nieco łatwiejsza niż to miało miejsce przed laty. W wyjeździe nie zabrakło również chwili wytchnienia. Goście z Polski mieli okazję spróbować niemieckiej kuchni, która nie zawsze spotyka się z zachwytem. Tu jednak szefowie nie narzekali. W stolicy Bawarii rozsmakowali się w tamtejszej kuchni, odwiedzili stadion Bayernu - Allianz Arena oraz Muzeum BMW, co z pewnością było nie lada gratką dla miłośników futbolu i pięknych samochodów.


Tego typu wyjazdy niewątpliwie mają jeszcze inne pozytywne aspekty. Przede wszystkim podróże kształcą, wzbogacają nas o nowe doświadczenia, znajomości i wiedzę, którą możemy zdobyć jedynie będąc w danym miejscu.


Pomimo intensywnych trzech dni wszyscy szefowie wrócili zadowoleni. Mogli też na chwilę złapać trochę oddechu od swoich codziennych obowiązków i spotkać się z kolegami po fachu.


Ogromne podziękowania należą się firmie Welbilt Polska - organizatorowi wyjazdu do fabryki Convotherm dla szefów, podczas którego zadbano o najmniejszy szczegół by każdy czuł się komfortowo.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS