< WRÓĆ DO Szkoły gastronomiczne

Konkurs kulinarny WorldSkills Poland dla młodych, ambitnych ludzi z pasją -30.09

Szkoły gastronomiczne2019-07-19

 

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – instytucja koordynująca przygotowania Polski do udziału w międzynarodowych konkursach umiejętności zawodowych WorldSkills i EuroSkills zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym WorldSkills Poland, którego jedną z nagród jest niepowtarzalna możliwość reprezentacji Polski podczas EuroSkills 2020 w Graz w konkurencji GOTOWANIE.
 
EuroSkills to organizowany co dwa lata bardzo prestiżowy, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród instytucji edukacyjnych i rynku pracy, konkurs umiejętności zawodowych, w którym uczestniczą młodzi Europejczycy w wieku 18-25 lat w kilkudziesięciu konkurencjach. Konkurs stwarza uczestnikom możliwość podniesienia swoich kompetencji zawodowych oraz konkurowania z najlepszymi zawodnikami z danej branży na najwyższym, międzynarodowym poziomie.   Rywalizacja odbywa się na oczach ponad 100 tysięcy widzów zaproszonych niemalże ze wszystkich krajów Europy, a w promocję wydarzenia zaangażowane są prestiżowe stacje telewizyjne np. takie jak BBC. To również doskonała okazja do współpracy z przyszłymi pracodawcami oraz poznania środowiska biznesowego i naukowego. Obok konkursów umiejętności zawodowych organizatorzy proponują drużynom udział w różnorodnych wydarzeniach towarzyszących: prezentacjach, pokazach, wystawach, konferencjach i seminariach branżowych. Wydarzenia te stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów i budowaniu partnerstw edukacyjno-rynkowych.
 
Konkurs kulinarny WorldSkills Poland odbędzie się 30 września. Kierowany jest do młodych, ambitnych ludzi z pasją, którzy mają talent do gotowania, znają język angielski w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację, którzy chcieliby reprezentować nasz kraj i rywalizować o medal z najlepszymi zawodnikami z całej Europy w konkurencji GOTOWANIE.
 
Polska po raz pierwszy wzięła udział w EuroSkills 2018 w Budapeszcie. Pod poniższym linkiem mogą Państwo obejrzeć krótki film z tego wydarzenia:
https://www.youtube.com/watch?v=nDP7vc6c66s
 
Liczymy na Państwa zainteresowanie ideą EuroSkills i promocję konkursu w szkole poprzez swoją stronę internetową i kanały społecznościowe, a także w środowisku lokalnym. Uczestnicząc w EuroSkills zaznaczamy udział Polski w tym znaczącym projekcie europejskim, integrującym w wyjątkowy sposób kształcenie zawodowe i rynek pracy.
 
 
 
Informacja o konkursie dostępna jest także na naszej stronie internetowej: https://www.frse.org.pl/program/worldskills-poland/
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
 

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Szkoły gastronomiczne
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS