< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Zmarł Roman Dawid Tauber, założyciel Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu

Wydarzyło się2019-06-10
05 czerwca w wieku 76 lat zmarł dr Roman Dawid Tauber, założyciel i były rektor Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. 
 
Msza św. w intencji zmarłego zostanie odprawiona w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Poznaniu, ul. Naramowicka 156, w środę 12 czerwca o godz. 12.00. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu ul. Jasna Rola Naramowice Poznań o godz. 13.00. 
 
dr Roman Dawid Tauber, twórca i założyciel Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu w latach 1993/2013 rektor WSHiG w Poznaniu, a po roku 2013 jej kanclerz.
W ostatnich latach był rektorem-seniorem WSHiG, a także vicekanclerzem do spraw współpracy międzynarodowej i naboru studentów założyciel policealnej szkoły w dwuletnim cyklu kształcenia w zawodach technik obsługi ruchu turystycznego, animatorów turystyki i szkoleń w zawodach gastronomicznych, barmań-skich i baristyczych,
 
- założyciel i prezydent Międzynarodowego Instytutu Hotelarstwa, Turystyki i Gastronomii w Lozannie w Szwajcarii,
 
- prezes Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Hotelarstwa i Gastronomii
członek wielu krajowych i zagranicznych organizacji i stowarzyszeń o charakterze turystycznym, hotelarskim i gastronomicznym, w tym Polskiego Stowarzyszenia Naukowego Administracji Rekreacji i Turystyki, Międzynarodowego Stowarzyszenia Szefów Kuchni - WACS i Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Hotelarsko- Turystycznych AEHT
 
- inicjator współpracy międzynarodowej w zakresie szkolnictwa wyższego, szczególnie z Ukrainą, Białorusią, Rosją, Kazachstanem i innymi republikami dawnego Związku Radzieckiego. Nawiązał także szeroką współpracę z krajami bałkańskimi i Europy Południowej, szczególnie z Hiszpanią, Portugalią i Grecją. W minionych latach Roman Dawid Tauber nawiązał także współpracę z wieloma krajami Azji, Ameryki Południowej i Środkowej i Północnej.
 
- współautor wielu pozycji naukowych dotyczących branży turystycznej i gastronomii w tym podręczników „Logistyka dla hotelarzy i gastronomów i nie tylko”, ,,Nowoczesna turystyka i rekreacja” oraz „Turystyka i rekreacja we współczesnym świecie”.
 
Uhonorowany tytułem Doktora Honoris Causa Akademii Wychowania Fizycznego w Mińsku na Białorusi oraz tytułem profesora honorowego Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Technologicznego w Ałmacie w Kazachstanie i Połtawskiego Uniwersytetu Agrokultury w Połtawie na Ukrainie. 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS