< WRÓĆ DO Wydarzyło się

W piątek poznaliśmy Wielkopolskiego Kucharza Roku 2019

Wydarzyło się2019-05-02

A kto otrzymał nomncję do KPP?

W piątek, 07 czerwca w malowniczo położonym majątku Ostoja Chobienice, odbyła się VI edycja Wielkopolskiego Kucharza Roku, konkurs im. Rafała Jelewskiego. 

Do walki o najwyższe podium, Puchar Prezydenta Miasta oraz nominację do Kulinarnego Pucharu Polski 2019 stanęło 12 uczestników.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie dania głównego, w którym składnikami obowiązkowymi były: królik, cebula oraz gorczyca.

Autorskie potrawy oceniało jury w składzie: Mariusz Pieterwas (Przewodniczący Jury), Kurt Scheller, Marcin Budynek, Paweł Kauski, Józef Sadkiewicz, nad przebiegiem technicznym konkursu czuwali Jakub Ignyś i Tomasz Grabski, sekretarzem była Joanna Ochniak.
 
Uczestnicy konkursu zaprezentowali szerokie spektrum koncepcji na dania z określonymi w regulaminie składnikami. Najwyższe uznanie jurorów zdobył jednak Michał Kozłowski z Hotelu PURO, Restauracja Nifty No20 z Poznania, który stanął na najwyższym podium i otrzymał Puchar Prezydenta Miasta Poznania. Swoją nominację do Kulinarnego Pucharu Polski osobiście jednak przekazał uczestnikowi, który uplasował się na pozycji drugiej, był nim doświadczony Paweł Kubera z Hotelu DeSilva Premium z Poznania, (Michał zdobył nominację KPP, wygrywając wcześniej w innym konkursie).

 


Na trzecim miejscu uplasował się Marcin Owsianny z Hotelu Park z Poznania
 
19. finał Kulinarnego Pucharu Polski odbędzie się w dniach 1-2 października 2019. Szczegóły na temat konkursu można na bieżąco śledzić na stronie internetowej www.kpp.mtp.pl oraz na fan page’u konkursu. Kulinarny Puchar Polski odbywa się podczas Międzynarodowych Targów Gastronomii
i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL.
 

Szczegóły na temat konkursu można na bieżąco śledzić na stronie internetowej www.kpp.mtp.pl oraz www.facebook.com/kulinarny. Uwadze polecamy także kanał filmowy Kulinarnego Pucharu Polski na Youtube.
 
Relacja z Konkursu Wlkp. Kucharz Roku pojawi się już w najbliższym czasie. 
Zapraszamy na stronę konkursu http://www.konkursykulinarne.pl
 
Kapituła Konkursu dziękuje wszystkim za wsparcie i zaprasza już na kolejną edycję do Poznania !

 
 
 

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS