< WRÓĆ DO Niebawem

​KUCHNIA MOLEKULARNA/ MACIEJ SIĄKOWSKI -- szkolenie 10.06

Niebawem2019-03-21

KUCHNIA MOLEKULARNA/ MACIEJ SIĄKOWSKI

/ 10.06 / GRUPA g.10.00
Cena  690,00 zł

Szkolenie z kuchni molekularnej i estetycznej prezentacji dań
Warsztaty tylko dla kucharzy i osób związanych z zawodowo z  gastronomią
Szkolenie jednodniowe 4-5 h
grupa 1 godzina (10.00- 15.00)


Wprowadzenie – uczestnicy zajmują miejsca, prowadzący przedstawia zagadnienie;
Wstęp teoretyczny na temat dań, ich elementów, właściwości, technik oraz podejścia do prezentacji.
produkty kuchni molekularnej – podział, klasyfikacja i właściwości poszczególnych produktów (żelowanie, sferyfikacja, piany etc.)
założenia „tekstur” – dlaczego używamy, w jaki sposób używać, a czego warto unikać, różnorodność na talerzu – różnorodność kolorów i kształtów
konstruowanie dań – smaki, konsystencje i temperatury nowoczesne techniki – zagadnienia z kuchni nowoczesnej i wykorzystanie w daniach.


Podstawowym założeniem szkolenia jest przekazanie uczestnikom szkolenia wiedzy na temat produktów kuchni molekularnej. Szkolenie ma nie tylko poruszyć podstawowe zagadnienia z kuchni nowoczesnej, czy przedstawić nowe produkty, ale co ważniejsze, ma na celu pokazać, kiedy i dlaczego używamy tych produktów i pomóc uczestnikom w zrozumieniu całego zagadnienia. Głównym zamiarem jest nie tyle przekazanie wiedzy np. jak zrobić sferę (chociaż takie informacje też będą zawarte),ale kiedy zrobić sferę, dlaczego warto ją zrobić, z jakiego produktu, kiedy nie ma to sensu, czy wreszcie jak ułatwić sobie ich robienie i przechowywanie w restauracji.


W trakcie szkolenia poruszone zostaną tematy poboczne, tj.
techniki gotowania – sous vide
sól – solanki, suche solenie, wpływ na mięso i różne sposoby poprawy jakości
prawidłowy mis en place – podział prac i stanowisk, prawidłowy sposób pracy na kuchni


food cost – sposoby na eliminację niepotrzebnych strat, zabezpieczanie pół-produktówPrzekazanie różnych technik oraz sposobu pracy, aby poprawić walory sensoryczne. Zwrócenie uwagi na nie tylko estetyczny aspekt układania na talerzu, ale również kolejność i sposób nakładania elementów dania uzależniony od właściwości etc.

Dobór różnych kolorów i konsystencji, wpływający na poprawę wizualną i smakową gotowych dań. Istota proporcji i równowagi dań. Jak planować pracę i przygotować stanowisko. Sposoby na ograniczenie strat i przedłużenie trwałości produktów.


Część praktyczna – przygotowywanie dań
Wspólnie z uczestnikami prowadzący przygotuje menu degustacyjne, z dokładnym omówieniem poszczególnych elementów, a następnie przygotowane dania zostaną zaprezentowane uczestnikom, aby mieli możliwość spróbowania omawianych dań.


Menu:
Łosoś / kimchi / yuzu
Foie gras / hibiskus / orzech laskowy
Consomme grzybowe / kwaśna śmietana / tymianek cytrynowy
Boczek wieprzowy / orzech ziemny / chili
Jagnięcina / kozi ser / papryka
Truskawka / jogurt / biała czekolada
Kokos / marakuja / karmel


Prowadzący:
Maciej Siąkowski – jako sous chef restauracji Senses współzdobywca gwiazdki Michelin, oraz już jako szef kuchni, zdobywca 3 czapek Gault & Millau w restauracji Ole. Odbywał staż w jednej z najlepszych na świecie restauracji, 3-gwiazdkowej Azurmendi. Znany w zawodowym środowisku ze swojego zapału, pracowitości i talentu. Prowadzi liczne szkolenia i pokazy kulinarne gdzie z łatwością i entuzjazmem dzieli się swoją niespotykaną wiedzą.


Partner wydarzenia:
Fusion Gusto – specjalista w sektorze żywności premium. Dostarcza produkty dla branży HoReCa  oraz detalicznie. W ofercie firmy znajdziecie świeże zioła, mikro zioła, kwiaty jadalne oraz warzywa i owoce z całego świata. http://fusiongusto.pl/
Firma jest również dystrybutorem marek: Sosa Ingredients, Valrhona, Belazu, 2BFresh, LittlePod Vanilla.
 

Więcej na stroniehttps://www.thekitchenstudio.pl/produkt/kuchnia-molekularna-maciej-siakowski-10-06-grupa-g-10-00/

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Niebawem
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS