< WRÓĆ DO Niebawem

Coupe du Monde de la Patisserie 27-28 - niesamowite emocje w Lyonie

Niebawem2019-01-01

LYON TUŻ, TUŻ…


 
Już w najbliższą sobotę 26 stycznia 2019 rozpoczynają się jedne z największych targów gastronomicznych w Europie – Sirha 2019, które odbywają się w Lyonie i będą trwać do środy, 30 stycznia. W tym czasie rodzinne miasto ś.p. Paula Bocuse przeżyje niemałe oblężenie ludzi kultury, sztuki kulinarnej i cukierniczej, fanów międzynarodowych smaków oraz wszystkich spragnionych gastronomicznych emocji na najwyższym poziomie.
 
W ciągu 5 dni poza stricte targowymi spotkaniami odbędą się wyjątkowe wydarzenia. Po pierwsze, w dniach 26-30 stycznia w strefie dla profesjonalistów - Chefs Village – na stanowisku HAVE A TASTE OF POLAND (063_1_B) Akademia Bocuse d’Or Poland i znakomici polscy szefowie kuchni jak Adam Chrząstowski, Łukasz Konik, Tomasz Milewski i Michał Soliwoda zaprezentują nasze dobra narodowe, wspaniałe polskie ryby w nowoczesnej kulinarnej odsłonie, dziczyznę, regionalne sery i wędliny a to wszystko w akompaniamencie wyjątkowego rodzimego pieczywa i mocnych, polskich trunków, które będą idealnym dopełnieniem serwowanych przez szefów potraw.
 
  
 
W dniach 27 - 28 stycznia odbędzie się już po raz trzydziesty finał jednego z najważniejszych konkursów cukierniczych - Coupe du Monde de la Patisserie.  Wśród 21 zespołów z całego świata wystąpi również polski team cukierniczy.
W skład naszej drużyny wchodzą polscy cukiernicy z długoletnim stażem i ogromnym doświadczeniem zawodowym: Michał Doroszkiewicz (Team Manager & Chocolate candidate), Marek Moskwa (Sugar candidate) i Damian Wiśniewski (Ice candidate), zaś w Jury międzynarodowym zasiądzie Jarek Nowakowski (Team President). Polacy zaprezentują swoje umiejętności drugiego dnia konkursu na pozycji 9. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest Natura, flora i fauna.


 
 
 
Rywalizacja rozpoczyna się już o godz. 6:30 i potrwa 10 godzin. W tym czasie każdy z trzyosobowych zespołów będzie miał do przygotowania: - 19 deserów wegańskich na platerze - 3 torty czekoladowe, w których do przygotowania biszkoptu należy wykorzystać miód - 2 torty mrożone  - eksponat z czekolady - eksponat z karmelu - rzeźbę wykonaną z lodu.


Pierwsza sesja testingowa – Chocolate Dessert Tasting o godz. 10:40, Polska 11:36 12:30 – zakończenie prac nad rzeźbą lodową i umieszczenie kreacji w szafach chłodniczych Druga sesja testingowa – Frozen Fruit Dessert o 13:00, Polska 13:56 Między 15:00 a 16:30 zespoły przygotowują swoje bufety Trzecia sesja testingowa – Vegan Dessrt on a plate o 15:10, Polska – 15:58 18:00 – Ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród
 
W dniach 29 – 30 stycznia odbędzie się finał jednego z najważniejszych konkursów kulinarnych na świecie – Bocuse d’Or. W tych dniach najlepsi szefowie kuchni z 24 krajów zawalczą o złotą statuetkę Paula Bocuse oraz miano najlepszego kucharza na świecie. Kto w tym roku okaże się najlepszy? Czy Amerykanie powtórzą swój sukces sprzed dwóch lat? A może na inny kontynent powędruje upragniona złota statuetka? O tym z pewnością zdecyduje międzynarodowe jury najznakomitszych szefów kuchni. O ich wyborze dowiemy się już w środę 30 stycznia podczas ceremonii wręczenia nagród.
 
Zapraszamy do Lyonu na wielkie, niezapomniane emocje i wyjątkowe smaki oraz mocny polski akcent HAVE A TASTE OF POLAND w strefie Chefs Village!
 
Bieżące relacje i świeże informacje znajdziecie z wyżej wymienionych wydarzeń na poniższych profilach społecznościowych. Zachęcamy do ich śledzenia:  - Coupe du Monde de la Patisserie Poland: https://www.facebook.com/Coupe-du-Monde-de-la-Patisserie-Poland-559006211139344/  
 
- Bocuse d’Or Poland:  https://www.facebook.com/bocusedorpoland/ 
 
Nad wszystkim czuwa organizator i przedstawiciel marek Bocuse d’Or i Coupe du Monde de la Patisserie w Polsce agencja Smarten PR.
 
Autor Smarten PR

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Niebawem
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS