< WRÓĆ DO Sylwetki szefów

José André nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla !

Sylwetki szefów2018-11-30
 
Pierwszy raz w historii szef kuchni nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla!!!
A wszystko w dowód uznania za działalność humanitarną na rzecz głodujących. Dzięki aktywności szef kuchni - José André miliony ludzi rocznie nie głoduje! 
 
Jose Andrés i jego początkująca organizacja non-profit World Central Kitchen zrobili gigantyczną pracę, by nakarmić Amerykanów z Puerto Rico po tym, jak huragan Maria uderzył we wrześniu ubiegłego roku. Pod jego kierownictwem organizacja przezwyciężyła porażki przywództwa, biurokracji, braku pomocy finansowej, korupcji i braku usług finansowych w tym kraju..
 
Od zeszłego roku Andrés i jego zespół pomagali Amerykanom w Houston, Carolinas, Hawai'i i Kalifornii, reagując na każdą klęskę żywiołową - od huraganów i powodzi po pożary.
 
Andrés został nominowany do nagrody przez Demokratycznego przedstawiciela Johna Delaneya z Marylandu, który napisał w swojej nominacji:
 
Dzięki pracy Andrésa nakarmiono około miliona ludzi. Jest to najbardziej podstawowa ludzka potrzeba, a pan Andrés udowodnił, że jest światowej klasy w tej niezbędnej dziedzinie pomocy humanitarnej. Dzięki niesamowitemu duchowi i innowacyjnemu umysłowi Andrésa, rozwiązany został znaczący problem z jakim walczy współczesny świat.
 
Choć rocznie na Pokojową Nagrodę Nobla przypada około 300 osób, wybiera się tylko jednego zwycięzcę. Zwycięzca na rok 2019 zostanie ogłoszony w październiku. Wcześniej nagrodę tą otrzymał m.in. Barack Obama, Kofi Annan, Shirin Ebadi, Nelson Mandela oraz Lech Wałęsa.; zwycięzcami są zazwyczaj politycy, dyplomaci, prawnicy lub lekarze. Jeśli wygra, Andrés będzie pierwszym kucharzem, któremu przyznano złoty medal, dyplom oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1 miliona dolarów.
 
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Sylwetki szefów
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS