< WRÓĆ DO Sylwetki szefów

Dr Grzegorz Russak nie żyje

Sylwetki szefów2018-09-30
 
Odszedł wieloletni dyrektor Domu Polonii w Pułtusku. Kucharz z programu Ostoja
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Dr Grzegorza Russaka (l.70) kucharza, gawędziarza, propagatora narodowych tradycji kulinarnych, jednego z najwybitniejszych znawców tradycji i obyczajowości szlacheckiej dawnej Rzeczpospolitej.
Na antenie telewizyjnej Dwójki prezentował przepisy staropolskiej kuchni łowieckiej w programie "Ostoja". Przez wiele lat program nagrywano w "Wielkiej Lipie" oraz Osadzie Karbówko.  Był inicjatorem i prezesem Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Uczestniczył również w wielu konkursach i festiwalach kulinarnych w charakterze jurora i mentora. 
Dr Grzegorz Russak jako dyrektor Domu Polonii uczynił tamtejszą restaurację jedną z najlepszych w kraju. Całe swoje zawodowe życie poświęcił kultywowaniu i propagowaniu tradycji,  o której mówił tak: Tradycja to nie moda. To są zwyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie nie dlatego, że tak wypada, ale ponieważ jest to mądre, piękne i potrzebne. Powtarzał również, że: mamy najlepszą kuchnię na świecie, ale jej nie znamy!!!
 

 

Cześć Jego Pamięci!
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Sylwetki szefów
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS