< WRÓĆ DO Chefs News

20 Października Międzynarodowym Dniem Szefa Kuchni

Chefs News2018-09-24
W służbie przyszłym pokoleniom - przyłącz się do kampanii 
 
 
 
Już po raz 14-sty dokładnie w dniu 20 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kucharzy /Szefów Kuchni (International Chefs Day), ustanowiony przez Dr. Billy Gallaghera w 2004 roku, wybitnego lidera, mentora i ówczesnego prezydenta Stowarzyszenia WACS / WorldChefs.
 
Stowarzyszenie WorldChefs od samego początku  zobowiązało się do używania tego dnia w celu uczczenia ciężkiej, ale również niezwykle szlachetnej profesji kucharza, jednocześnie pamiętając, o obowiązku przekazywania wiedzy, doświadczeń i umiejętności zawodowych następnemu pokoleniu kucharzy w poczuciu dumy i zaangażowania w przyszłość. Dodatkowo od 2015 roku we współpracy z Nestlé Professional, Stowarzyszenie WorldChefs za pośrednictwem Komitetu ICD, któremu przewodniczy Polka - Joanna Ochniak, angażuje się w kampanię edukacji prozdrowotnej dzieci na całym świecie, organizując dla nich warsztaty kulinarne. 
 
Dziś  jako Przewodnicząca Komitetu obchodów Międzynarodowego Dnia Szefów Kuchni 2018 z wielką radością pragnę zaprosić całą społeczność kucharską z Polski do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach. Przed rokiem realizując pierwszą kampanię "Foods for Healthy Heroes" udało nam się dotrzeć do 37 820 dzieci w 55 krajach, w tym również z Polski. Było to w dużej mierze dzięki zaangażowaniu ponad  5 000 szefów kuchni i kucharzy, którzy hojnie przekazali swój czas i energię, tym samym podwajając zakres kampanii w 2016 roku - zaprasza do udziału w kampanii Joanna Ochniak
 
Tegoroczne obchody przebiegać będą pod hasłem ZDROWA ŻYWNOŚĆ DLA DORASTAJĄCYCH.
 
 
Głównym założeniem tegorocznej kampanii jest zachęcenie dzieci do zastanowienia się nad tym, kim chciałyby być gdy dorosną oraz jak spożywanie zdrowych posiłków może im pomóc w spełnieniu swojego marzenia. Dzięki wkładowi, edukacji i pomocy kucharzy - dzieci będą mogły przygotować dania bazujące na zdrowej żywności, które pomogą uczynić z nich najzdrowszych dorosłych, jak to jest tylko możliwe. Podczas warsztatów dzieci będą mogły wybrać jedną spośród 8 profesji (m.in. kucharz, piekarz, lekarz, gwiazda sportu czy pop), którym przypisane zostały zdrowe warzywa i owoce oraz bazujące na  tych produktach receptury. 
 
W JAKI SPOSÓB MOŻESZ UCZESTNICZYĆ W KAMPANII?
Absolutnie wszyscy szefowie kuchni i kucharze z całego świata są zaproszeni do organizacji warsztatów w swoim regionie. Nie ma znaczenia do jakiej organizacji kucharskiej należą czy też nie należą, liczy się tylko chęć przyłączenia się do akcji o zasięgu międzynarodowym i solidarność w tym jednym wyjątkowym dla kucharza dniu. Zestaw materiałów niezbędnych do zorganizowania wydarzenia - od instrukcji, materiałów, po porady za pośrednictwem mediów społecznościowych – zostały już przygotowane i będą wysyłane do każdego kto się do nas w tej sprawie zwróci. Jeśli zainteresował Cię udział w kampanii i chcesz zorganizować warsztaty dla dzieci proszę o kontakt pod adresem e-mail: internationalchefsday@worldchefs.org lub z regionalnymi menedżerami Nestle Professional. 
 
Zarejestruj się już dziś i dołącz do szefów kuchni z całego świata, by zjednoczyć się w walce o zdrowie młodego pokolenia – naszych następców. Pamiętaj: „Tym czym my dzisiaj karmimy dzieci, tym one nas będą karmić w przyszłości” - preferencje smakowe i nawyki żywieniowe kształtują się w nas od dzieciństwa. 
 
 
Zachęcam do śledzenia wiadomości  na temat International Chefs Day w mediach społecznościowych.
 
Facebook: @wacsworldchefs  
Twitter: @WACSworldchefs @Nestlepro 
Instagram: @worldchefs 
Hashtag: #InternationalChefsDay, #HealthierKids, #worldchefs, #Nestlepro 
 
Liczymy na sukces kampanii w 2018 roku więc Dołącz do Nas !!!
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Chefs News
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS