< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Restauracja SingleThread zdobyła tytuł Miele One To Watch w ramach konkursu The World’s 50 Best Restaurants.

Kalejdoskop2018-06-20
SingleThread z Kaliforni zdobywa nagrodę Miele One To Watch 2018
Restauracja SingleThread w hrabstwie Sonoma w Kaliforni zdobyła tytuł Miele One To Watch w ramach konkursu The World’s 50 Best Restaurants. To wyjątkowe miejsce na farmie łączy w sobie koncepcję wiejskiej gospody i restauracji, a oparte jest na etosie japońskiego omotenashi – ducha bezinteresownej gościnności. Wnosi namiastkę filozofii Wschodu do gastronomicznego konceptu “z pola na stół”.
 
 
Założona w grudniu 2016 roku SingleThread jest wspólnym przedsięwzięciem małżeństwa Kyle i Katina Connaughton. Kalifornijska restauracja serwuje dania tworzone zgodnie z zasadą zrównoważonej produkcji, przy czym aż 70% produktów wytwarzanych jest na miejscu.
Sezonowe warzywa, owoce, zioła, kwiaty, miód, jajka i oliwa trafiają na stoły klientów wprost z farmy państwa Connaughtons, a menu często zmienia się w zależności od dostępności poszczególnych produktów. Eleganckie wnętrze 52-miejscowej restauracji czerpie inspiracje z Japonii – wykorzystując charakterystyczne drewniane ekrany zapewniające intymność gościom restauracji czy lampiony z białego płótna, a do serwowania dań służą ręcznie robione japońskie naczynia.
 
“Jako producent urządzeń AGD klasy premium Miele wciąż poszukuje wyjątkowych doświadczeń i wizjonerskich pomysłów tworzących przyszłość sztuki kulinarnej”, powiedział Dr. Axel Kniehl, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Miele. “Dlatego jesteśmy pod wrażeniem poświęcenia, innowacyjności i zasług SingleThread dla światowej sztuki fine dining i gratulujemy tegorocznej nagrody całemu zespołowi.”
 
Firma Miele jest jednym z głównych partnerów projektu The World’s 50 Best Restaurants, który od 15 lat co roku tworzy listę 50 restauracji oferujących swoich klientom unikatowe doświadczenia kulinarne. Prestiżowy ranking, który tworzą głosy ponad tysiąca ekspertów, jest wyznacznikiem światowych trendów w haute cuisine. 
 
 “fot. Miele”. 
Specjalna nagroda „Miele One to Watch” przyznawana jest wschodzącym gwiazdom – restauracjom, które otrzymują rekomendację, by w najbliższej przyszłości dołączyć do listy najlepszych lokali gastronomicznych na świecie. Marka patronuje również serii konferencji i pokazów prowadzonych przez wybitnych szefów kuchni, którzy prezentują swoje wizje przyszłości w światowej gastronomii. W minionych latach pokazy i wykłady przy okazji projektu
miały takie kulinarne sławy, jak Ferran Adrià, René Redzepi, Joan Roca, Massimo Bottura, czy Daniel Humm.
Tegoroczna gala The World’s 50 Best Restaurants odbędzie się w Bilbao 19 czerwca.
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS