< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Półmilionowa darowizna Selgros Cash&Carry dla Caritas

Wydarzyło się2018-04-09
 
 
Pół miliona złotych to wartość darowizny przekazanej na ręce Caritas przez Selgros Cash&Carry. Do potrzebujących trafią pełnowartościowe artykuły w postaci odzieży i obuwia damskiego, męskiego oraz dziecięcego. Dzięki wsparciu sieci sklepów, pomoc otrzymają potrzebujący z całej Polski. 
 
- Wspólnie z Caritas wspieramy potrzebujących już od ponad 10 lat. W naszych codziennych działaniach poszukujemy okazji do tego, aby dzielić się z tymi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, tym co może im choć trochę ulżyć w codzienności. Mając na uwadze, że okres po zimie, gdy zmienia się pogoda, a co za tym idzie również garderoba, dla wielu jest bardzo wymagający finansowo, postanowiliśmy przekazać dalej odzież, która znajduje się w naszym asortymencie -  podsumowuje Cezary Furmanowicz, Dyrektor Marketingu Selgros Cash&Carry i Transgoutmet.
 
 
Na ręce Caritas przekazane zostało 37 palet odzieży i obuwia, łącznie 17 336 sztuk o wartości 515 857,03 złotych. Darowizna trafi do potrzebujących w całej Polsce jeszcze w tym miesiącu.
 
Signum Caritatis, czyli Znak Miłości dla Selgros Cash&Carry
 
Wieloletnia współpraca Selgros Cash&Carry z Caritas obejmuje coroczną organizację Wigilii Caritas dla potrzebujących i samotnych w całej Polsce. Od pięciu lat firma uczestniczy w akcji „Tornister pełen uśmiechów”, w której co roku przekazuje plecaki szkolne dzieciom z potrzebujących rodzin. Angażuje się również w okazjonalne działania niosące pomoc tym, którzy tego potrzebują. Działania te nie pozostają niezauważone.
 
 
- Selgros Cash&Carry to firma, która wielokrotnie pokazała już swoją wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Nieocenione zaangażowanie w niesienie pomocy doceniliśmy statuetką Signum Caritatis w 2013 roku. Teraz, jako dowód naszej wdzięczności, postanowiliśmy przyznać tę nagrodę ponownie  – mówi Ksiądz Marcin Janecki - Dyrektor Caritas Poznań.
 
Odznaczenia Signum Caritatis – Znaku Miłości przyznawane są od 2010 roku w trzech kategoriach: Darczyńca, Współpraca oraz Świadectwo. Jest to forma uhonorowania i podziękowania, a także sposobność do wyrażenia szacunku i wdzięczności dla osób i firm urzeczywistniających idee Caritas. 
 
Nagrodę w imieniu Selgros Cash&Carry odebrał Alexander Orlowski, Prezes Spółki Transgourmet Polska, prowadzącej sieć sklepów Selgros Cash&Carry. Wręczenie wyróżnień odbyło się podczas X Gali Banku Miłosierdzia, 7 kwietnia w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS