< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Polak ponownie wybiera najlepszą whisky świata !

Kalejdoskop2018-02-06
W zeszłym tygodniu w budynku Armoury House, należącym do charytatywnej organizacji Honourable Artillery Company, założonej w 1537 roku przez króla Henryka VIII, odbył się drugi etap konkursu. Podczas trwającej cały dzień sesji panelowej, spośród najwyżej ocenionych próbek w pierwszym etapie, wybierano najlepszych przedstawicieli poszczególnych regionów, by na końcu wybrać najlepszą whisky. Degustacja odbywała się w formule tzw. blind tastingu – bez szczegółowej informacji na temat każdej z próbek. 
 
Oficjalne ogłoszenie wyników World Whiskies Awards 2018 Polak ponownie wybiera najlepszą whisky świata World Whiskies Awards to jedno z najbardziej wyczekiwanych przez producentów i entuzjastów whisky wydarzeń na świecie.
 
Od 2007 roku, spośród kilku tysięcy zgłaszanych alkoholi, jury konkursowe wybiera najlepsze trunki w dwóch grupach kategorii – Whisky Taste (smak) i Whisky Design (wzornictwo). W gronie jurorów ponownie znalazł się Polak.
Jarosław Buss jest organizatorem dorocznego festiwalu Whisky Live Warsaw oraz właścicielem firmy Tudor House i sieci sklepów Ballantines. Od blisko 25 lat związany jest z branżą alkoholi typu Premium. W tym roku już po raz trzeci z rzędu został zaproszony do oceniania najlepszych whisky na świecie. W skład 40-sto osobowego jury wchodzą wybitni znawcy i autorytety w tej dziedzinie na świecie, m.in.: dziennikarze, publicyści oraz przedstawiciele destylarni.  Sędziowie są dobierani pod różnym względem kulturowym, pochodzą z różnych zakątków światanastąpi 22 marca br. podczas uroczystej Gali w hotelu Waldorf Hilton w Londynie, na której pojawi się wiele osobistości świata whisky, w tym przedstawiciele wszystkich nominowanych destylarni. 
 
W zeszłym roku roku najlepszą whisky single malt świata okazała się Craigellachie 31 Years Old ze szkockiej destylarni Craigellachie z regionu Speyside, która swoją nazwę zawdzięcza 31-letniemu leżakowaniu w dębowej beczce. Tytuł najlepszej whisky single malt w wersji single cask przypadł japońskiej Chichibu Whisky Matsuri 2017, natomiast w kategorii whisky blended (tzw. mieszanej) najwyżej oceniono jej „rodaka” – Hibiki 21 Years Old. W kategorii Whisky Design bezkonkurencyjna okazała się Highland Park King Christian I z butelką o pięknym kształcie łzy ze srebrzystą spiralą podtrzymującą całość. 
 
Organizatorem konkursu jest Paragraph Publishing - wydawca prestiżowego Whisky Magazine. Więcej informacji na temat World Whiskies Awards, w tym pełną listę zeszłorocznych zwycięzców, można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu pod adresem www.worldwhiskiesawards.com
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.