< WRÓĆ DO Niebawem

Goût de France/Good France 2018 -21.03

Niebawem2018-01-01

Czekamy na zgłoszenia !

 
Obok wyjątkowych walorów turystycznych i kulturowych Francja promuje także swoją wyśmienitą kuchnię. W ramach akcji Goût de France/Good France już po raz czwarty francuskie Ministerstwo ds. Europy i Spraw Zagranicznych wraz z izbą turystyczną Atout France zachęca restauracje z całego świata do serwowania gościom w dniu 21 marca typowego francuskiego menu. Z roku na rok akcja gromadzi coraz więcej restauracji. W skali światowej w 2017 roku, w Goût de France/Good France wzięło udział 2100 restauracji, jak również 156 francuskich ambasad i konsulatów ze 149 krajów.
 
Obecnie trwają zapisy dla restauratorów do czwartej edycji, która koncentrować się będzie na promowaniu walorów francuskich win i napojów alkoholowych.
 
Czy to w słynnych restauracjach, czy w dobrych knajpkach, szefowie kuchni z całego świata mogą włączyć się w to globalne święto radosnego posiłku.
Zapisy są przyjmowane poprzez stronę: http://restaurateurs.goodfrance.com/en/user/register
 
Każde zgłoszone menu powinno składać się z następujących pozycji: aperitif, przystawki, danie główne, deska serów, deser, francuskie wina i szampany. Wysokość ceny za francuskie menu serwowane w dniu 21 marca 2018 r. ustala sama restauracja.
 
Jak co roku, typową francuską kolację w ramach Goût de France/Good France wyda także Ambasador Francji w Polsce w swojej warszawskiej rezydencji dla przedstawicieli świata kultury i polityki. W tym roku, by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, można wylicytować udział w kolacji Goût de France/Good France u Ambasadora. Licytacja jest otwarta do 30 stycznia: https://rzeczyodserca.pl/178
 
Dla uzyskania dodatkowych informacji w sprawie zapisów, można kontaktować się z:
Atout France Polska
Pani Julia Dzionek
Tel. + 48 22 529 30 86
stagiaire.pl@atout-france.fr
ul. Piękna 1
00-477 Warszawa
 
Szczegółowe informacje na stronie Ambasady Francji w Polsce: https://pl.ambafrance.org/Ruszyly-zapisy-do-Gout-de-France-Good-France-2018
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Niebawem
© Copyright papaja.pl 2001-2018. Wszystkie prawa zastrzeżone.