< WRÓĆ DO Niebawem

Lodziarskie Mistrzostwa Świata -20.01.2018

Niebawem2018-01-02

Polskie drużyny w gronie ekip z całego świata 

 
 
20 stycznia 2018 roku w Rimini rozpocznie się ósma edycja Lodziarskich Mistrzostw Świata (Coppa del Mondo della Gelateria). W trwającym cztery dni konkursie (20-23 stycznia) uczestniczyć będzie 12 ekip z całego świata. W tym gronie znajdzie się także drużyna z Polski. 
 
Polski zespół wystąpi w składzie: Łukasz Parzymski, Tomasz Szypuła, Rafał Macała i Damian Wiśniewski. Menedżerem zespołu i równocześnie członkiem międzynarodowego jury będzie Sebastian Szmyd.
 
Obok Polaków w Coppa del Mondo della Gelateria 2018 wystąpią reprezentacje: Argentyny, Australii, Brazylii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kloumbii, Maroka, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych oraz Ukrainy.
 
W trakcie mistrzostw każda z drużyn będzie miała za zadanie przygotować aż osiem konkursowych prezentacji:
udekorowany pojemnik z lodami czekoladowymi,
deser lodowy w pucharku,
tort lodowy,
przystawkę wraz z lodami gastronomicznymi,
autorskie lody stworzone na bazie składnika wylosowanego w ramach tajemniczego pudełka (mystery box),
lodowy snack,
dwa eksponaty - jeden wykonany z krokantu i drugi z bryły lodowej,
bufet finałowy prezentujący wszystkie prace.
 
Polska ekipa intensywnie przygotowuje się do udziału w mistrzostwach. Treningi i próby trwają w Centrum Kreacji Master Martini w Modlniczce koło Krakowa. Centrum Kreacji to świetnie wyposażona, wielofunkcyjna pracownia cukiernicza, w której na co dzień odbywają się prezentacje i szkolenia organizowane przez Master Martini Polska.
 
 
Sylwetki polskich uczestników
Łukasz Parzymski – lodziarski mistrz Polski z 2017 roku (w parze z Tomaszem Szypułą). Technolog w firmie Master Martini Polska i wykładowca w Centrum Kreacji Master Martini  Cukiernik z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w pracy z czekoladą i karmelem.   
Tomasz Szypuła – lodziarski mistrz Polski z 2017 roku (w parze z Łukaszem Parzymskim). Właściciel „Lodziarni pod orzechem” w Baborowie, autor bloga Lodowe inspiracje. Bogate doświadczenie zawodowe zdobywał jako technolog aplikacyjny w renomowanych firmach. Absolwent politologii. 
 
Rafał Macała – mistrz cukiernictwa. Współwłaściciel Galerii Tortów Artystycznych w Krakowie. Był członkiem polskiej ekipy na cukiernicze mistrzostwa świata w Mediolanie w 2015 roku (złoto za deser lodowy). Specjalizuje się cukierniczych formach przestrzennych. W Rimini odpowiadał będzie za eksponat z krokantu. 
Damian Wiśniewski – mistrz Polski w dekoracji tortów artystycznych z 2015 roku. Członek Sweet Team Poland, grupy kreatywnych dekoratorów, która zdobyła złotą nominację w Cake International w Birmingham. Właściciel pracowni Creative Pastry Chef.
 
Sebastian Szmyd – mistrz cukiernictwa z ponad 20-letnim doświadczeniem. Główny technolog w Master Martini Polska, menedżer i wykładowca Centrum Kreacji Master Martini, doradca i szkoleniowiec. Uczestnik, laureat a także juror w wielu krajowych i międzynarodowych  konkursów cukierniczych (m.in. w Brnie, Barcelonie, Mediolanie). Cukiernik z ogromnym autorytetem zawodowym.
 
Coppa del Mondo della Gelateria
To obecnie najważniejszy międzynarodowy konkurs w branży lodziarskiej. Organizowany jest w cyklu dwuletnim (w latach parzystych) w trakcie targów Sigep w Rimini. Pierwsze miejsce honorowane jest czekiem w wysokości 12 tysięcy euro, drugie 6 tysięcy a trzecie 3 tys. euro. Przyznawane są także nagrody specjalne (m.in. za innowacyjny smak, estetykę prezentacji, lody gastronomiczne).
Zgodnie z regulaminem w kolejnej edycji mistrzostw nie może uczestniczyć reprezentacja kraju, który posiada aktualny mistrzowski tytuł (stąd nieobecność w bieżącej edycji reprezentacji Włoch). 
Pomysłodawcą konkursu i szefem jury jest Giancarlo Timballo.
 
Bieżące informacje o przygotowaniach do konkursu i jego uczestnikach znajdują się na fanpage'u
https://web.facebook.com/mastergelatotour/
 
 
Master Martini Polska – główny sponsor polskiej reprezentacji na mistrzostwa w Rimini. Od 2004 roku reprezentuje w Polsce włoską spółkę UNIGRA’, jednego ze światowych liderów w produkcji i sprzedaży czekolady, surogatów, kremów roślinnych UHT, margaryn i tłuszczy, mieszanek piekarniczo – cukierniczych, mas cukrowych, kremów i past orzechowych, deserów UHT a od pewnego czasu także lodów. 
Master Martini Polska to ceniony partner firm piekarskich, cukierniczych, lodziarskich i sektora HoReCa.  
 
Martini Linea Gelato – nowa marka zaprezentowana podczas targów Sigep 2017 przez firmę Unigra’ – Master Martini. Portfolio marki obejmuje bazy w proszku, bazy płynne UHT oraz pasty ze szczególnym uwzględnieniem orzechów laskowych, pistacji i czekolady. Martini Linea Gelato to także pełna gama past tradycyjnych, owocowych, variegato oraz polew do lodów w kilkunastu smakach w ramach bogatej palety Le Brunelle. Linię uzupełnia seria produktów przeznaczonych do produkcji cukierniczo-lodziarskiej (m.in. czekolada, kakao, kremy do smarowania, polewy lustrzane, konfitury, itp.). 
 
 
Dodatkowe informacje:
Biuro prasowe Master Gelato Tour: e-mail:info@mastergelato.pl, tel. +48 733 636 409
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Niebawem
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS