< WRÓĆ DO Kalejdoskop

AiOLI - OTWIERAMY OCZY NA NIEWIDOMYCH

Kalejdoskop2017-09-02

Gdynia – miasto z morza i marzeń – będzie gospodarzem regionalnej, pomorskiej Gali promującej ogólnopolską Galę Reha for the Blind in Poland 2017 pod tytułem „My nie widzimy nic, a Wy – czy widzicie nas?".
 

W ramach części konferencyjnej przedstawiony zostanie organizator Gali - Fundacja Szansa dla Niewidomych z jej 25-letnią działalnością i najważniejszymi osiągnięciami. Przedstawione zostaną najbardziej zasłużone osoby i instytucje działające w województwie pomorskim nominowane do nagrody IDOL, co roku przyznawanej przez Fundację podczas uroczystości w Warszawie. Odbędą się odczyty dla gości konferencyjnych prowadzone przez znane w środowisku osoby jak na przykład wykładowca Politechniki Gdańskiej profesor Marek Wysocki z zakresu dostępności przestrzeni publicznej dla osób z dysfunkcją wzroku, niewidomy pisarz Tomasz Wandzel z zakresu kultury, czy też Ewa Kamińska, pełnomocnik prezydenta miasta Gdańska w zakresie praw osób niepełnosprawnych. O sporcie osób niewidomych opowie pomorski oddział Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomych, który co roku organizuje Olimpiadę dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu.

Przewidziany jest również  występ artystyczny Grupy GIT przygotowany specjalnie na tę okazję.

Spotkanie merytoryczne zwieńczy pokaz filmu „Imagine" w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego w ciekawy sposób dotykającego kwestii niewidomych.


Po części konferencyjnej w parku Rady Europy odbędą się liczne atrakcje towarzyszące. Zaprezentowane zostaną dyscypliny sportowe dla osób niewidomych, a jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół Mietek Blues Band, legenda bluesa i najstarszy istniejący zespół w Polsce. Na targach instytucji spodziewamy się wielu firm i organizacji działających na rzecz osób niewidomych, między innymi firmy Altix, która jest pionierem wielu rozwiązań tyfloinformatycznych i liderem na rynku dystrybucji nowoczesnych technologii skierowanych do osób z dysfunkcją wzroku, firmy Holoroad – twórcy futurystycznych gogli usprawniających widzenie osób niewidomych, Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, przedsiębiorstw i instytucji wspierających zatrudnienie osób z dysfunkcją wzroku, oddziałów Polskiego Związku Niewidomych, a także licznych fundacji. Gościć będziemy także Dawida Piepera, niewidomego programistę i kierownika zespołu Infinity Project, który buduje władną rakietę. Dysfunkcja wzroku nie przeszkodziła mu w stworzeniu zaawansowanego systemu sterowania. Przewidziany jest również poczęstunek dla gości i kącik rozwijania umiejętności manualnych dla najmłodszych.

 
Gala pozwoli pokazać sytuację osób niewidomych i niedowidzących dla szerokiego grona odbiorców. Zapraszamy na nasze wydarzenie wszystkich gdynian, mieszkańców województwa pomorskiego i innych odwiedzających nasz wspaniały region. Wydarzenie to odbędzie się przy wsparciu firmy Altix Urzędu Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS