< WRÓĆ DO Kalejdoskop

„Filozofia smaku według Teo Vafidisa”- program telewizyjny !

Kalejdoskop2017-05-09

 

Teo Vafidis, grecki podróżnik i szef kuchni, który drugą ojczyznę znalazł w Polsce, zabiera nas w niezwykłą wędrówkę po najpiękniejszych miejscach współczesnej Hellady. Pokazuje jej piękne zakątki, obyczaje, a przede wszystkim wspaniałe lokalne potrawy. Prezentowane przez niego przepisy są smakowite, ale i proste – każdy będzie w stanie odtworzyć je w swojej kuchni. Podczas swojej podróży Teo zachwyci się kultywowaniem kulinarnych tradycji, pokaże, jak przygotować prawdziwe greckie potrawy, a także nauczy się surfować i wyda tradycyjne greckie przyjęcie. Ot, na pięćset osób. Nie zabraknie też wielkiego greckiego wesela…

Lista odcinków:
Sobota, 8 kwietnia, 17:00
W pierwszym odcinku Teo Vafidis zaprasza na Naxos – największą wyspę archipelagu Cykladów. Zachwyci się greckim serem, wzruszy kultywowaniem tradycji, pokaże jak przygotować prawdziwe Frappe, a jego przyjaciel, Jorgos – lokalny szef Kuchni – przyrządzi niezwykłe, pieczone śledzie.
https://youtu.be/hT0VbgBdmig
 
 
Sobota, 15 kwietnia, 17:00
Teo zaprasza na kolejną wyspę Cykladów – na Ios – pełną kwiatów ojczyznę Homera. Pokaże, czym są prawdziwe skarby, prawie nauczy się surfować, pomoże w przygotowaniu klopsików z cieciorki i wyda tradycyjne greckie przyjęcie na pięćset osób.

 

Sobota, 22 kwietnia, 17:00
W tym odcinku odwiedzimy kolejną cykladzką wyspę – Sifnos – wyspę garncarzy i białych kościołów. Teo nauczy się że „nie święci garnki lepią”, upiecze tradycyjną wielkanocną jagnięcinę i zostanie zaproszony na Wielkie Greckie Wesele.
https://youtu.be/FVBs_FDNBL0
 

 
Sobota, 29 kwietnia, 17:00
Bohaterką tego odcinka będzie Folegandros – jedną z najbardziej spokojnych i najmniej znanych greckich wysp. Teo opowie jak rozpoznać dobry gyros, zaprzyjaźni się z kozami i z osłem, przybliży filozofię owoców morza i odwiedzi tradycyjną grecką piekarnię.
https://youtu.be/EOZNSgibYb0
 
Sobota, 6 maja, 17:00
W tym odcinku odwiedzimy Milos – wyspę najpiękniejszej antycznej kobiety i najbardziej białych plaż. Teo odwiedzi jaskinię pełną wina, zaduma się nad talentami starożytnych przodków, zmierzy z potęgą morskich rumaków, odwiedzi najbardziej kolorową wioskę świata i przygotuje autorską wersję tradycyjnej greckiej sałaty.
https://youtu.be/MivoWICg4mY
 
Sobota, 13 maja, 17:00
Kolejne spotkanie z cykladzką wyspą Milos Teo poświęci na poszukiwanie skarbów. Pokaże najbielsze plaże świata, zanurzy w podmorskie głębiny, pokaże jak zwulkanizować koźlinę i jak się wydobywa żwirek dla kotów, wypłynie w dalekie morze aby nauczyć się pracy rybaka i usłyszeć głos Ziemi.

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS