< WRÓĆ DO Sylwetki szefów

Pierre Gagnaire - jego talerze to prawdziwe dzieła sztuki !

Sylwetki szefów2016-07-15

Pierre Gagnaire urodził się w 1950 r. Apinac we Francji, jest synem restauratorów, swoją praktykę rozpoczął w Lyonie, poznając podstawy kuchni francuskiej. W 1974 roku jako młody kucharz odkrył świat kuchni kreatywnej spotykajac na swojej drodze wyjątkowego szefa Alain Sendernes w Lucas Carton w Paryżu. Dla Gagnaire był to początek nowej ery i nowatorski sposób patrzenia na kuchnię. 

 

Przez dwa lata podróżował, by zdobyć doświadczenie i nauczyć się zawodu, następnie powrócił do rodzinnej restauracji Le Clos Fleury, niedaleko Saint Etienne, w której objął stanowisko szefa kuchni. W1976 r. szef Gagnaire zdobył swoją pierwszą gwiazdkę Michelin. Postanowił jednak iść samotnie i w 1981 roku otworzył swoją pierwszą restaurację w Saint Etienne, która wkrótce otrzymała dwie gwiazdki Michelin. "Apetyt rośnie w miarę jedzenia"- w 1992 roku otworzył swoją drugą restaurację i szybko zdobył trzy gwiazdki Michelin. Jednak w 1996 restauracja w Saint Etienne zbankrutowała i szef Gagnaire przeprowadził się do Paryża, tam dzięki wsparciu przyjaciół otworzył nową restaurację, która w ciągu dwóch lat uzyskała statut trzygwiazdkowy.

Zaczął się doskonały czas dla szefa Gagnaire, jego talent został doceniany w świecie, powstały nowe restauracje, w miastach takich jak: Londyn, Tokio, Hongkong, Seul, Dubaj, Las Vegas. Był nie tylko świetnym restauratorem, ale też wyjątkowym szefem kuchni, który przygotowywał talerze, tworząc na nich prawdziwe dzieła sztuki. Tym samym tworząc światowe trendy, wyprzedzał epokę.

Współpraca z francuskim chemikiem - profesorem -Hervé This , spowodowała, że w sposób wyjątkowy wykorzystywał tajniki kuchni molekularnej w swoich daniach, sięgając absolutnie szczytów! Jego talent został uwieczniony w licznych publikacjach m.in La Cuisine c'est de l'Amour de L'Art de la Technique opublikowanym w 2006 i Alchimistes au Fourneaux w 2007, Gagnaire oraz Lucide & Ludique (2007).

W 2015 r został Szefem Roku  !

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Sylwetki szefów
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS