< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Huczne urodziny Tawerny Pepe Verde

Kalejdoskop2016-08-23
Jedna z najbardziej lubianych i docenianych restauracji w Manufakturze, Tawerna Pepe Verde, obchodzi 10-lecie istnienia. Z tej okazji zaplanowano cykl koncertów polskich gwiazd oraz kolację komentowaną przez znanych dziennikarzy i krytyków kulinarnych: Roberta Makłowicza i Piotra Bikonta.
 
Restauracja Tawerna Pepe Verde jest jednym z najstarszych lokali gastronomicznych na rynku Manufaktury. Tak, jak cały kompleks, obchodzi w tym roku okrągłe, 10. urodziny. Od dekady cieszy się niesłabnącą popularnością i skupia wokół siebie liczne grono oddanych i wiernych gości. Oni z pewnością nie opuszczą okazji do świętowania jubileuszu swojego ulubionego lokalu. To będzie naprawdę niezwykłe przyjęcie urodzinowe – dwa tygodnie bezpłatnych koncertów, pysznego jedzenia, specjalnych ofert i promocji oraz wyjątkowa kolacja połączona z degustacją wina.
 
W restauracji zagrają największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Świętowanie urodzin rozpocznie w czwartek (25.08) Muniek Staszczyk i Przyjaciele. Lider zespołu T.Love zagra akustyczny koncert dla gości restauracji. Trzy dni później, w niedzielę (28.08) w lokalu wystąpi łódzki zespół Bielas i Marynarze, a w piątek 2.09 zagra znany aktor i muzyk Lech Dyblik. W środę, 7.09 w Tawernie będzie można posłuchać akustycznego koncertu Artura Gadowskiego, muzyka rockowego i wokalisty znanego zespołu Ira. Cykl koncertów zakończy występ zespołu Blue Cafe, który zagra w restauracji 8 września.
 
Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 20. Wstęp jest bezpłatny, a restauracja zachęca do dokonywania rezerwacji osobiście lub telefonicznie pod numerem: 42 630 88 98 lub 42 630 88 22.
To jednak nie koniec urodzinowych atrakcji.

W niedzielę, 4 września, w Tawernie Pepe Verde odbędzie się niezwykła kolacja połączona z degustacją win, którą poprowadzą Robert Makłowicz i Piotr Bikont. To wyjątkowa okazja, aby posłuchać ciekawych opowieści dwóch wielkich miłośników jedzenia i wina. Podczas wieczoru podanych zostanie 6 dań inspirowanych kuchnią dalmatyńską, której Robert Makłowicz poświęcił swoją ostatnią książkę – „Dalmacja. Książka kucharska.”. Wydawnictwo będzie można kupić w restauracji.
 
Udział w kolacji kosztuje 129 zł od osoby, a rezerwacji dokonywać można osobiście w restauracji lub telefonicznie pod numerem: 42 630 88 98 lub 42 630 88 22.
W ciągu dwóch urodzinowych tygodni w Tawernie Pepe Verde czekają na gości również inne atrakcje. Specjalne menu, promocje i sentymentalne podróże w czasie.
Nie ma chyba w Łodzi smakosza, który nie znałby Tawerny w Manufakturze. Od dziesięciu lat można zjeść tu nie tylko przysmaki kuchni śródziemnomorskiej, ale także „specjalność zakładu”, czyli pizzę wypiekaną w piecu opalanym drewnem z dodatkiem najwyższej jakości składników sprowadzanych bezpośrednio ze słonecznej Italii. Jak na miejsce miłośników żeglarstwa przystało, nie brakuje morskich akcentów – jest pyszna zupa rybna oraz ryby i krewetki przyrządzane na kilka sposobów. 
Również wnętrze zapada w pamięć, głównie za sprawą zamontowanego pod sufitem oryginalnego fragmentu żagla z katamaranu Warta Polpharma, który pod komendą kpt. Romana Paszke brał udział - jako pierwszy i na razie jedyny polski jacht - w regatach wokół Ziemi The Race 2000. Dla gości posiadających karty klubowe przygotowano specjalne pomieszczenie – replikę kabiny kapitańskiej, która została wykonana przez firmę szkutniczą Janukowicz Jacht z prawdziwych materiałów używanych do wykańczania wnętrz luksusowych jachtów.
 
Kontakt prasowy: Agata Zarębska, 691 860 116, a.zarebska@idbconsulting.pl 
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS