< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Wydanie specjalne - KUKBUK Podróże i Dizajn

Kalejdoskop2016-04-03

 

Na półki w dobrych salonach prasowych trafiło właśnie kolejne wydanie specjalne magazynu kulturalno-kulinarnego KUKBUK zatytułowane KUKBUK Podróże i Dizajn. Przestrzeń w magazynie została oddana wybitnym artystom - obok doskonałych zdjęć znajdują się w nim ilustracje Piotra Młodożeńca oraz Rafała Bujnowskiego.
188-stronicowe wydanie książkowe promować będzie kampania na kanale Kuchnia + oraz w sieci kin Cinema City.

Tegoroczne wiosenne wydanie specjalne łączy tematykę podróżniczą z szeroko pojętym dizajnem i w takim kontekście przedstawione są w nim kulinaria. Redakcja rzuca w świat hasło „zrób to sam”, zachęcając do zmian i pozytywnych transformacji. Numer został  podzielony na dwie części: SOLO i RAZEM. Czytelnicy znajdą w nim m.in.: porady znanej blogerki i dziennikarki telewizyjnej Marty Dymek (jadłonomia.pl) dotyczące tego, co zabrać ze sobą do jedzenia w podróż, aby było nie tylko smacznie, ale i zdrowo, redakcja podpowie jak ciekawie pisać o podróżowaniu i fotografowaniu, tak by niektórzy z nas mogli z tego uczynić profesję na całe życie, a redaktorka KUKBUK-a Basia Starecka opowie o swojej niezwykłej podróży do Rumunii i odkrytych tam smakach prosto z łąk, pól i lasów. Ponadto, czytelnicy poznają trzy inspirujące historie o ludziach, którzy ze swojej pasji uczynili projekt życia. Są to: mieszkająca w Berlinie fotografka Marta Greber, zdolny projektant mody Michael Hekmat – twórca marki Blessus oraz Anna Orłowska – właścicielka marki Komplet przywracającej życie meblom z lat 50-60.

KUKBUK Podróże i Dizajn przedstawia również wyjątkowo dynamiczny punkt na mapie Polski – Górny Śląsk. Tradycyjną śląską kuchnię zinterpretował kulinarny eksperymentator i wizjoner Tomasz Hartman. Ilustracje światowej sławy artysty Rafała Bujnowskiego oraz klimatyczne zdjęcia śląskiego fotografa Tomasza Böhma wraz z esejem autorstwa profesor Irmy Koziny opisującym powstanie zabytkowych na skalę światową katowickich osiedli Nikiszowiec
i Giszowiec przybliżą czytelnikom obraz tego ciekawego regionu, który zaskakuje ilością ambitnych przedsięwzięć artystycznych, społecznych i kulinarnych. W wydaniu specjalnym znalazły się też interpretujące wątek podróży teksty polskich pisarzy: Pauliny Wilk, Kaspra Bajona, Maksa Cegielskiego i Mikołaja Łozińskiego.

KUKBUK Podróże i Dizajn to trzecie po KUKBUK Rodzina i KUKBUK Święta wydanie specjalne wydawnictwa. Dyrektorką artystyczną projektu (tak jak w przypadku dwumiesięcznika KUKBUK) jest Oliwia Gede-Niewiadomska, a wydawczynią i redaktorką naczelną – Daria Pawlewska. Wydania specjalne ukazują się w nakładzie 43 000 egzemplarzy i kosztują 26 zł.

 

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS