< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Branża gastronomiczna na Instagramie

Kalejdoskop2016-02-15
 
#instafood, #foodporn, #omnomnom – to chyba najpopularniejsze hashtagi związane z żywnością na Instagramie. Jedzenie jest ważną częścią dnia do tego stopnia, że jest jedną z najczęściej utrwalanych na zdjęciach czynności, które znajdziemy w tym serwisie. Sprawdziliśmy, jak wygląda rozkład godzinowy publikacji profili barów i restauracji oraz zaangażowanie wyrażone w postaci polubień i komentarzy do tych treści.
 
Globalny zasięg 
Instagram, dzięki nieograniczonym możliwościom publikowania zdjęć oraz globalnemu zasięgowi, zyskuje na wartości wśród branży gastronomicznej. Przeanalizowaliśmy 6 600 postów, opublikowanych przez polskie profile barów i restauracji w okresie od 1 stycznia 2015 do 31 stycznia 2016 roku. Wyniki nie szokują. Dane pokazują bowiem, że najwyższe zaangażowanie osiągają posty publikowane w trzech porach dnia, odpowiadających głównym posiłkom, czyli 9.00 – śniadanie, 12.00 – 13.00 – lunch oraz 20.00 kolacja. 
 
 
Obiadu nie będzie
Lekko zaskakujące może być użycie słowa „lunch” zamiast „obiad”, jednak przytoczone wyżej pory dnia sugerują wielkomiejski tryb życia użytkowników Instagrama. Tradycyjne pory spożywania posiłków zastąpione zostały ich współczesnymi, czy też „zachodnimi”, odpowiednikami. Dodatkowo, użycie angielskojęzycznych zamienników zwiększa zasięg publikowanych treści. 
 
Pracownik na Insta
Analiza liczebności opublikowanych postów w danych przedziałach czasowych wykazuje, że osoby odpowiedzialne za prowadzenie profili z tej kategorii, nie do końca optymalnie wykorzystują czas publikacji. Prawdopodobnie osoba prowadząca profil marki, równocześnie pracuje w tym miejscu, dlatego w godzinach najwyższej „interaktywności” koncentruje się na obsłudze gości, a nie wrzucaniu zdjęć do sieci. Bo kto z nas chciałby czekać na swoje latte na sojowym 25 minut, ponieważ „focia musi polecieć na insta?”.  
 
źródło: NapoleonCat
Więcej informacji https://napoleoncat.com/blog/ 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS