< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Sieć COSTA EXPRESS liczy już 200 maszyn

Kalejdoskop2016-02-08
Sieć COSTA EXPRESS liczy już 200 maszyn 
Za 5-6 lat będzie ich ok. 550-600
COSTA EXPRESS – sieć maszyn vendingowych należąca do COSTA COFFEE POLSKA – dynamicznie rośnie. Największa w Polsce marka kawiarni uruchomiła właśnie 200. kawomat samoobsługowy. W związku z rosnącą popularnością formatu wśród klientów i ogromnym zainteresowaniem partnerów biznesowych, spółka planuje dalszy intensywny rozwój sieci. Do końca lutego br. powstanie jeszcze ok. 10 maszyn COSTA EXPRESS, a w perspektywie najbliższych 5-6 lat liczba urządzeń się potroi. 
 
COSTA EXPRESS to sieć maszyn vendingowych klasy premium. Samoobsługowe kawomaty umożliwiają zakup kawy przygotowanej 
na bazie legendarnej mieszanki Mocha Italia – tej, która od 45 lat wykorzystywana jest w kawiarniach COSTA COFFEE. Klienci mogą wybrać smaki, które znają z kawiarni, ziarna mielone są indywidualnie do każdej kawy, a mleko jest utrzymywane w specjalnej lodówce o odpowiedniej temperaturze. Klient w ciągu minuty otrzymuje np. najpopularniejsze w Polsce Caffé Latte o temperaturze 67° Celsjusza, a więc kawę gotową do wypicia. Ponadto, do każdej z kaw może wybrać syrop smakowy zgodny z upodobaniami. Wszystkie parametry maszyny monitorowane są online, dzięki czemu sieć COSTA na bieżąco kontroluje stan zapasów i sprawność urządzeń. Co 3-4 tygodnie urządzenia kontrolowane są również osobiście – wówczas sprawdzany jest m.in. czas ekstrakcji espresso, temperatura kawy, jakość spieniania mleka czy stopień mielenia ziaren.
 
Format COSTA EXPRESS został bardzo dobrze przyjęty przez polski rynek. Konsumenci doceniają jakość naszej kawy. Partnerzy chwalą sobie ponadto proponowany model współpracy, który pozwala obu stronom na czerpanie korzyści biznesowych przy minimalnych nakładach początkowych. Zainteresowanie jest zatem ogromne. Regularnie otrzymujemy wiele zapytań w sprawie możliwości współpracy. 200. kawomat to ważny kamień milowy na naszej drodze, ale na pewno wiele jeszcze przed nami. Cały czas pracujemy nad udoskonalaniem formatu i nad nowymi konceptami dopasowanymi do potrzeb naszych klientów – komentuje Tomasz Gruszczyński, COSTA EXPRESS Development Director.
 
200. kawomat COSTA EXPRESS stanął na krakowskiej stacji paliwowej sieci Shell, przy ul. Conrada 33. Shell jest strategicznym partnerem sieci COSTA EXPRESS – większość maszyn obecnych w Polsce znajduje się właśnie 
na stacjach tego brytyjsko-holenderskiego koncernu. 
Poza siecią Shell, punkty COSTA EXPRESS znajdują się także na stacjach LOTOS, w punktach Sodexo, a także w sklepach detalicznych, np. w sieci Piotr i Paweł. Tym samym, zarówno podczas wizyty w sklepie, jak i w trakcie podróży samochodem po mieście czy między miastami, klienci mogą napić się znakomitej kawy na bazie mieszanki Mocha Italia. Maszyny vendingowe COSTA EXPRESS zlokalizowane są ponadto w biurach polskich i międzynarodowych firm. Na liście lokalizacji znajdują się także niestandardowe punkty – kubkiem kawy możemy ogrzać się np. na Stadionie Narodowym. Sieć stale pozyskuje również nowych partnerów. Poza stacjami paliw, sklepami i restauracjami, maszyny mają pojawić się także w szpitalach, prywatnych klinikach, klubach fitness czy na uniwersytetach.
 
W związku z ogromną popularnością formatu maszyn vendingowych, COSTA COFFEE POLSKA ma w planach dynamiczny rozwój sieci COSTA EXPRESS. Do końca bieżącego roku finansowego (do końca lutego 2016 r.) powstanie jeszcze około 10 maszyn vendingowych. Kolejny rok finansowy (do końca lutego 2017 r.) zakończy się dla sieci COSTA z liczbą około 250 kawomatów w całej Polsce. Z kolei w perspektywie 5-6 lat liczba kawiarni COSTA COFFEE wzrośnie do około 200, a liczba maszyn vendingowych do około 550-600. Tym samym kawa marki COSTA będzie oferowana w około 800 punktach w całym kraju.
 
Dodatkowych informacji udziela: 
Oliwia Dusińska, BrandLab Sp. z o.o., tel. 600 034 306, mail: o.dusinska@brandlab.pl
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS