< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Moda według KUKBUK-a – specjalny pokaz fartuchów !

Kalejdoskop2015-07-20
 
W sobotę, 25 lipca o godzinie 18:00 na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego i w restauracji Quchnia Artystyczna w Warszawie, w ramach trzeciej edycji Targów Książki Kulinarnej, odbędzie się wyjątkowy pokaz zorganizowany przez wydawnictwo KUKBUK. W formie modowego performance’u zaprezentowane zostaną fartuchy kuchenne, które powstały specjalnie na zlecenie KUKBUK-a do sesji opublikowanej w numerze 12. Fartuchy zaprojektowali czołowi polscy projektanci mody: Blessus, Michał Szulc, MMC, Joanna Klimas, Anna Poniewierska. O fryzury modelek zadba Jaga Hupało.
 
Jest to pierwsze wydarzenie tego rodzaju. Naturalną ewolucją mody na gotowanie jest moda na kuchenną modę. Pokaz będzie miał charakter stacjonarny i minimalistyczny. Ma to podkreślić wyjątkowość fartuchów, które są praktyczne, wykonane z naturalnych tkanin, a przy tym - na swój niebanalny sposób - strojne. Projektanci odbili się bowiem od tradycyjnej figury ubrania roboczego i wykreowali nową jego wizję.
 
Przekraczamy granice, aby zrozumieć więcej. Fartuch to dla nas z jednej strony strój pełniący praktyczną funkcję, a z drugiej źródło przekazu estetycznego i dotykającego kwestii stylu życia. Zależy nam również na prowadzeniu bezpośredniego dialogu z czytelnikami, a wydarzenia takie jak Targi Książki Kulinarnej doskonale wpisują się w tę ideę.” – mówi Daria Pawlewska, wydawczyni magazynu kulturalno-kulinarnego KUKBUK oraz redaktorka naczelna wydań specjalnych. „Kulinaria to więcej niż przepis. KUKBUK poprzez artystyczne działania przekracza granice, ukazując codzienność z innej perspektywy. Jesteśmy interdyscyplinarną platformą, projektem działającym na wielu płaszczyznach, dlatego podejmujemy takie inicjatywy.” – dodaje. 
 
Targi Książki Kulinarnej to jedyne w Warszawie wydarzenie łączące książki i gotowanie. Organizowane są od 2013 r. Pierwsza edycja przyciągnęła 3000 odwiedzających.
 
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS