< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Smaczne lato w mieście Poznań na Zielonym Targu

Kalejdoskop2015-06-29

Miejsce gdzie możesz kupić produkty zdrowe, ekologiczne i w 100 % naturalne

 
Rynek Bernardyński to ze wszech miar wyjątkowe miejsce nie tylko w Poznaniu. Tam zadomowił się od kilku lat Zielony Targ skupiający wytwórców produktów lokalnych, ekologicznych. To miejsce realizującą filozofię Slow Foodu, czyli bezpośredniego kontaktu między producentem, a klientem.

Zauważył Zielony Targ także prestiżowy żółty przewodnik Gault&Millau, zachęcając będących w Poznaniu do zrobienia tam zakupów.
 
Lato to wakacje. Mamy więc nieco więcej czasu, by wybrać się do ciekawych miejsc, pora by zadbać o to, co jemy. To także czas, kiedy przybywa do Poznania wielu turystów. Zielony Targ jest położony w pobliżu Starego Miasta oraz tuż u podnóża przepięknego kościoła o.o. Franciszkanów chętnie odwiedzanego przez turystów. Jest to więc dobry okres by zaprosić poznaniaków i przyjezdnych do odwiedzenia Zielonego Targu, tym bardziej że producenci sprzedający tam swoje wiktuały zapraszają 4 lipca na kulinarne spotkanie:
- Postanowiliśmy zatem przygotować imprezę pod nazwą „Smaczne lato w mieście”. Od godziny 9.00 będziemy gotować zupę rybną. Przygotuje ją Hubert Karolczak, który usmaży też płotki ze swoich stawów. W menu zaplanowaliśmy oczywiście pyrę z gzikiem zrobionym na bazie mojej ricotty - mówi Marek Grądzki organizator imprezy oraz producent wspaniałych Serów Grądzkich. - Zgrillujemy też warzywa od naszych partnerów wystawiających swoje produkty na Zielonym Targu. Poczęstujemy miodówką zrobioną przez Roberta Andrzejewskiego, który sprzedaje u nas swoje miody. Pora wczesna więc postawiliśmy na ważny element śniadania, czyli jajecznicę. Smażyć ją będziemy z jaj od kury zielononóżki. Podamy także chłodnik na bazie naturalnych jogurtów i kefirów od Mariana Nowaka z dodatkiem mojej serwatki - mówi Marek Grądzki.
 
O muzyczną oprawę zadba osobiście Kostek Andriejew. Urodził się w Rosji w 1970 roku. W Polsce mieszka od 1991 roku Mińsku. Karierę gitarzysty rozpoczął w thrash metalowym zespole "Radiation". Jako gitarzysta sesyjny pojawił się w nagraniach wielu polskich wykonawców, są wśród nich: Gabriel Fleszar, Danuta Błażejczyk, Maryla Rodowicz, Bartek Wrona, Jacek Stachurski, A3 Format, Sasha, Asia Si, Koka, Andrzej Cierniewski. Z wieloma z nich Kostek występował w licznych programach telewizyjnych, teledyskach oraz trasach koncertowych.
 
- To smaczne lipcowe spotkanie ma na celu jeszcze ściślejsze zintegrowanie nas producentów z naszymi klientami. Dlatego wspomnianymi wcześniej smakowitościami będziemy częstować. Planujemy, że spotkanie potrwa do 13.00, chyba że wcześniej usłyszymy stukot chochli o dno kotła - dodaje Marek Grądzki.
Organizatorzy chcą by impreza odbywała się przez okres lata cyklicznie:
- Chcemy zaprosić do współpracy poznańskich kucharzy, którzy będą chcieli promować swój lokal, specjalność swojej restauracji, czy stworzyć danie w oparciu o produkty, którymi dysponują producenci na Zielonym Targu - mówi Marek Grądzki.
 
Juliusz Podolski, de'GUSTATOR PR 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS