< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Majówka w poznańskim Starym Browarze !

Kalejdoskop2015-04-23

Rozpoczęcie sezonu leżakowego i premiera Wirtualnego Przewodnika.

 
 
W pierwszych dniach maja Stary Browar tradycyjnie rozpoczyna… lato, a dokładnie akcję „Lato w mieście by Stary Browar” w swoim parku. Będą leżaki, gry, zabawy, chilloutowa muzyka i piknikowe jedzenie. 1 maja swoją premierę będzie miała także atrakcja dla fanów nowych technologii. Spacerując po Starym Browarze będzie można nawiązać kontakt… ze znajdującymi się tu dziełami sztuki.
 
Majówka 2015 w Starym Browarze:
 
Zwiedzanie Starego Browaru z Wirtualnym Przewodnikiem
Stary Browar jest jedynym obiektem handlowym na świecie, w którym dzieła sztuki światowej klasy umieszczone są w przestrzeniach wspólnych. Codziennie dziesiątki tysięcy osób mijają je przychodząc tu do restauracji lub na zakupy. Choć opatrzone są tabliczkami informacyjnymi, nie każdy zna ich często niezwykłe historie, a są to dzieła takich uznanych artystów jak Igor Mitoraj, Piotr Uklański, Rafael Lozano-Hemmer, Choe U-Ram czy Alessandro Mendini. „Korzystając z najnowszych technologii umożliwimy gościom Starego Browaru jeszcze lepszą możliwość poznawania sztuki współczesnej.” – mówi Barbara Banat ze Starego Browaru. „Zaprosiliśmy do współpracy dwie poznańskie firmy: Surge Beacon, która odpowiada z oprogramowanie pozwalające na komunikowanie się dzieł sztuki z użytkownikami smartfonów i 3R, która przygotowała aplikację, aby zrealizować pionierski projekt łączący nowoczesną sztukę i nowoczesną technologię.” – dodaje Barbara Banat. Przedsięwzięciu patronuje Miasto Poznań. 
 

 
Każdy, kto ma na swoim smartfonie zainstalowaną aplikację Starego Browaru (można ją pobrać za darmo) i włączoną opcję przyjmowania wiadomości „push”, może wybrać się w niepowtarzalny spacer po Starym Browarze. Przechodząc obok dzieła sztuki, otrzyma od niego zachętę do bliższego poznania oraz rozwiązania quizu z wiedzy o Starym Browarze. Nagrodą w quizie jest indywidualne oprowadzanie po niedostępnych na co dzień zakamarkach Starego Browaru. 
 
Rozpoczęcie akcji „Lato w mieście by Stary Browar”
 
Leżaki
W piątek 1 maja w parku pojawi się ok. 200 leżaków (docelowo w wakacje będzie ich jeszcze więcej). W tym roku wzór na leżaki zaprojektował młody, ale odnoszący już sukcesy w Polsce i zagranicą ilustrator Karol Banach (robił ilustracje m.in. do pism „Wysokie Obcasy”, „Duży Format”, „Twój Styl”, „Kikimora”, „Przekrój”, więcej informacji: www.karolbanach.com). Wykonano je w tym roku z nieco mocniejszego niż dotychczas materiału – płótna żeglarskiego.
 
 
Gry
1 maja ruszy Letni Punkt Informacyjny w parku, w którym będzie można wypożyczyć koce i gry (m.in. warcaby, szachy, bierki, twister; w wakacje oferta się powiększy).
 
DJ-e
1-3 maja w godz. 12:00-19:00 w parku poznańscy DJ-e zaprezentują chilloutowe sety.
 
#foodproject
W ramach kulinarnego projektu #foodproject w majówkę Stary Browar zaprasza na #sandwich. Wybrane restauracje przygotują kanapki i inne piknikowe smakołyki, które będzie można kupić także bezpośrednio w parku. W majówkę ruszy także Burger Kont (pod kładką przy ul. Półwiejskiej) i Weranda Take Away (na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru) oraz letnie ogródki restauracyjne.
 
WiFi
W parku Starego Browaru od 1 maja do końca wakacji będzie działać bezpłatne WiFi.
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS