< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Międzynarodowy certyfikat wiedzy winiarskiej na EuroGastr

Kalejdoskop2015-02-20
 
 
Podczas zbliżających się 19. Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro można wziąć udział w kursie, który kończy się egzaminem na Międzynarodowy Certyfikat Wiedzy Winiarskiej. Targi EuroGastro odbędą się 25-27 marca 2015 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul.  Marsa 56c w Warszawie. 
 
 
Celem kursu jest wprowadzenie jego uczestników w świat win, tak by po jego ukończeniu potrafili umiejętnie dobierać wina do serwowanych dań, świadomie dokonywać zakupów i cieszyć się winem. 
 
Winiarskie prawo jazdy
Podczas szkolenia uczestnicy nauczą się poprawnie odróżniać rodzaje wina, poznają charakterystyczne cechy najważniejszych szczepów winogron i regionów ich pochodzenia. Kursanci zaznajomią się ze sposobami serwowania wina, w tym wyborem odpowiedniego szkła, regułami doboru narzędzi i sposobami otwierania. Prowadzący zaprezentują metody degustacji, odpowiedniej prezentacji wina oraz warunki przechowywania i temperaturę podawania. Kurs pozwoli poznać również reguły i skutki łączenia wina z różnymi potrawami. 
 
Opłacalna inwestycja 
Szkolenie jest skierowane do restauratorów, managerów, handlowców i kelnerów oraz do pasjonatów tego napoju, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę o winie. 
 
Jak mówi Szymon Milonas z firmy Wine rePublic, certyfikowany nauczyciel WSET, który poprowadzi kurs, restauracje często odnotowują niską sprzedaż wina, co wynika z braku wiedzy i swobody w prowadzeniu umiejętnej rozmowy przez kelnerów. – Dzięki kursowi kelner poczuje się pewniej i swobodniej rozmawiając z klientami o winie i jego doborze do jedzenia. Klienci coraz bardziej przywiązują wagę do profesjonalnej obsługi i doradztwa, więc często chętnie kupią wino nawet o wysokiej cenie, jeśli usłyszą historię o wyjątkowości jego pochodzenia lub niepowtarzalności smaku. Ale kelner musi najpierw to wiedzieć. Zadowoleni klienci powracają, kupują wina droższe, niejednokrotnie już nie kieliszek, a całą butelkę – dodaje Milonas.
 
Gwarancja najwyższej jakości
Nieprzypadkowo kurs wiedzy winiarskiej oferowany jest podczas Targów EuroGastro. O jakości szkolenia świadczy fakt, że sygnuje ją organizacja Wine and Spirit Education Trust (WSET), która ustanawia międzynarodowe standardy w zakresie wiedzy i systemu degustacji win. Uczestnicy szkoleń otrzymują wiedzę teoretyczną, biorą także udział w praktycznych degustacjach. Kurs kończy się przysłanym z Londynu egzaminem testowym zawierającym 30 pytań zamkniętych. Wypełnione testy są oceniane przez komisję w centrali w Londynie, która przesyła certyfikaty osobom, które zdadzą egzamin. 
 
Międzynarodowe standardy certyfikacji
Wine and Spirit Education Trust (WSET) założony w Wielkiej Brytanii jest największym i najbardziej rozpoznawalnym międzynarodowym centrum edukacyjnym w dziedzinie wina i mocnych alkoholi. Tradycje WSET sięgają 1969 roku, obecna jest w 62 krajach, a certyfikaty są uznawane w branży winiarskiej i gastronomicznej na całym świecie. Do egzaminów co roku przystępuje ponad 55 tys. kandydatów. 
 
Informacje praktyczne     
Szkolenie potrwa 2 dni (26 i 27 marca) w godzinach 9.00-13.00 na terenie targów. Koszt udziału w szkoleniu to 700 złotych, a dla uczestników EuroGastro przewidziano 10% rabatu. Cena obejmuje materiały edukacyjne, degustacje 9 rodzajów win oraz egzamin. 
 
Na EuroGastro obowiązuje oddzielna rejestracja. Dla przedstawicieli branży, którzy zarejestrują się przez Internet, przewidziana jest 50% zniżka na bilet wstępu na Targi EuroGastro. Więcej informacji na www.eurogastro.com.pl
 
Patronat Honorowy
Targi EuroGastro odbędą się pod Honorowym Patronatem Janusza Piechocińskiego, Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Gospodarki.
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS