< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Zagłosuj na cukierniczą osobowość roku !

Kalejdoskop2015-01-21

Wybierz najlepszego cukiernika.

Aleksandra Sowa / Mariusz Buritta / Michał Doroszkiewicz / Maciej Pięta
 
Brązowi medaliści Pucharu Świata w Lodziarstwie 2014 w Rimini. Aleksandra i Mariusz (cukiernia Sowa, Bydgoszcz) to zwycięzcy Mistrzostw Polski w Lodziarstwie, uczestnicy i laureaci wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Michał Doroszkiewicz jest technologiem i wykładowcą Akademii Zeelandia, a Maciej Pięta (cukiernia Kachliccy, Grodzisk Wlkp.) to laureat wielu konkursów, zdobywca nagrody specjalnej za rzeźbę lodową w Rimini. W sumie – najsympatyczniejszy cukierniczy kwartet 2014.
 
Stanisław Furtak
 
Właściciel prężnie działającej rodzinnej piekarni-cukierni Martex w Jaworze, jednego z największych pracodawców w regionie. Wieloletni członek Stowarzyszenia Cukierników Karmelarzy i Lodziarzy RP. Wspiera finansowo imprezy kulturalne, sportowe, inicjatywy charytatywne oraz koncerty w Kościele Pokoju w Jaworze (zabytek Unesco). Współorganizator i „dobry duch” tegorocznego, bardzo udanego Święta Chleba i Piernika.
 
 


Katarzyna Mojzykiewicz
 
Jedna z największych propagatorek rzemiosła piekarskiego wśród dzieci. Od kilku lat podczas imprez targowych w Poznaniu (Smaki Regionów, Cavaliada) we współpracy ze Stowarzyszeniem Rzemieślników Piekarstwa RP organizuje mini piekarnie, w których zaprasza dzieci do wspólnego pieczenia, zarażając najmłodszych zamiłowaniem do świeżych wypieków. Prowadzi też warsztaty piekarskie w przedszkolach. Córka właścicieli Piekarni Anika w Luboniu. Zaangażowana w działalność na rzecz rzemiosła (np. projekt Branże w dialogu, projekt 3 x środowisko, kongres UIBC w Poznaniu).
 
 
Iga Sarzyńska
 
Utalentowana młoda mistrzyni dekoracji cukierniczych. Twórczyni i główna projektantka Pracowni Artystycznej Sarzyński. Autorka niepowtarzalnych tortów, ciasteczek, babeczek i pierniczków. Jej prace są publikowane w brytyjskich magazynach „Wedding Cakes” oraz „Cakes and Sugarcraft”. Od kilku lat stale publikuje na łamach „Przeglądu”. Latem głośno było o jej oryginalnym butiku na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. To był najbardziej apetyczny kącik w Warszawie.
 
Głosowanie na stronie:
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS