< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Bardzo Dobre Maniery w Radisson Blu Hotel Kraków

Kalejdoskop2014-06-11
Radisson Blu Hotel Kraków właśnie dołączył do ogólnopolskiej akcji Bardzo Dobre Maniery. To organizowana przez Polski Czerwony Krzyż inicjatywa, mająca na celu zebranie środków na rzecz niedożywionych dzieci w Polsce.
Restauracja Milk&Co krakowskiego hotelu Radisson Blu w maju dołączyła do kilkudziesięciu już restauracji w całej Polsce, które biorą udział w szlachetnej akcji – Bardzo Dobre Maniery. Akcja jest organizowana przez Polski Czerwony Krzyż. 
Jak mówią fakty – mimo licznych działań organizacji charytatywnych i zbiórek żywności, blisko siedemset tysięcy dzieci w Polsce nie jada ciepłych posiłków. Aby temu zaradzić Polski Czerwony Krzyż podjął całoroczną akcję Bardzo Dobre Maniery, dzięki której, goście restauracji wraz z zapłatą rachunku będą mogli wpłacić symboliczną kwotę na konto PCK. 
Bardzo chętnie i często angażujemy się w tę i podobne akcje na rzecz społeczności, zarówno lokalnej jak i w ujęciu ogólnopolskim. Los najmłodszych leży nam najbardziej na sercu dlatego regularnie i różnymi przedsięwzięciami wspieramy Dom Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie oraz Szpital Dziecięcy w Prokocimiu. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o inicjatywie Bardzo Dobre Maniery – uznaliśmy, że musimy wziąć w niej udział. Chcemy zachęcić zarówno mieszkańców Krakowa jak i odwiedzających nas gości do wspierania akcji na rzecz niedożywionych dzieci w Polsce” – mówi Nino Rosenlund General Manager w Radisson Blu Hotel, Kraków.
 
Skąd wzięły się Bardzo Dobre Maniery? Jedną z podstawowych form komunikacji kelnera z gościem są dobre maniery – czyli przestrzeganie zasad savoir-vivre’u. Teraz dzięki specjalnemu ułożeniu sztućców na talerzu po skończonym posiłku, także w restauracji Milk&Co – gość będzie mógł przekazać obsłudze, że życzy sobie, aby do jego rachunku została doliczona kwota 5 zł, która zostanie przekazana przez PCK na rzecz niedożywionych dzieci. Kwota 5 zł nie jest wprost doliczana do rachunku – klient podpisuje oświadczenie o chęci przekazania wpłaty. Całość tej kwoty bez żadnych odliczeń i podatków przekazywana jest na poczet PCK.


 
Jak wziąć udział w akcji? Wystarczy w objętej nią restauracji – także tej znajdującej się w Radisson Blu Hotel Kraków – po skończonym posiłku skrzyżować sztućce na talerzu. To wyraźny znak dla kelnera o chęci przekazania dodatkowej kwoty na rzecz PCK. Restauracje biorące udział w akcji są wyraźnie oznaczone – naklejkami, plakatami PCK, które w wielu miejscach pojawiły się także w Milk&Co i Radisson Blu Hotel Kraków.
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS