< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Dwa żywioły... Marcina Budynka i Pawła Pochwały w TVP Regionalna

Kalejdoskop2014-06-06
 
Tytułowe dwa żywioły to ogień i woda, a dwie pasje to gotowanie i żeglowanie. Zdrowa, smaczna, zbilansowana dieta i sport, który zmienia ludzi, zawsze na lepsze. Autorzy programu będą zachęcać do żeglowania, które uprawiane nawet rekreacyjnie może stać się przygodą życia i do stosowania nowoczesnej diety, czyli bilansowania codziennych 
posiłków. A czas wakacji doskonale się nadaje do tego, aby nauczyć się czegoś nowego i zrobić coś wyłącznie dla siebie, np zmienić swoje złe nawyki żywieniowe. 
 
zdjęcie:Maciej Kaliński
 
Pomysł na program to wynik długoletniej współpracy i przyjaźni autorów programu - Pawła Pochwały, dziennikarza i żeglarza i Marcina Budynka, mistrza kulinarnego. Marcin przez wiele lat gotował w "Kawie czy herbacie?", którą prowadził Paweł. Trudno byłoby zliczyć programy, które razem zrealizowali. A do tego łączy ich przeciwieństwo osobowości - są 
jak Don Kichot i Sancho Pansa, ale łączy ich także pasja do żeglarstwa i kuchni. 
 
 
W te wakacje ekipa programu "Dwa żywioły, dwie pasje" przejedzie swoim citroenem DS5 ponad 17 tys kilometrów. Początek trasy - Augustów, nad Jez Necko. Potem m.in Puck, jedno z najważniejszych miejsc dla polskiego żeglarstwa, Tałty na Szlaku Wlk Jezior, Gdynia, Dziwnów, podczas Mistrzostw Świata w żeglarskiej kl Laser Radial, a wakacje zakończymy we francuskim Breście na starcie samotnego rejsu dookoła świata kpt Tomasza Cichockiego. Gośćmi programu będą wybitni polscy żeglarze i kucharze, ale także regionalni producenci żywności, których w Polsce jest bardzo wielu, a to, co produkują jest na najwyższym poziomie. 
 
Przepisy kulinarne to, oczywiście domena Marcina. Marcin nie będzie liczył kalorii, gotując będzie natomiast zwracał uwagę na właściwy dobór produktów, właściwy pod względem niezbędnych wartości odżywczych... bo na tym właśnie polega bilansowanie codziennych posiłków. 
 
 
Program startuje 14 czerwca o godz 11.15 w TVP Regionalna.
12 odcinków
, czyli premiera w każdą sobotę wakacji. 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS